Серията на Расмус Хойлунд продължава при победата на Манчестър Юнайтед, тъй като следващото поколение заема централно място - 5 точки за разговор
The Mirror | 2024-02-04 | 18:22:36

Манчестър Юнайтед затвори разликата в челната петица с победа над Уест Хям Юнайтед на Олд Трафорд.

Чуковете се отправиха на северозапад, след като останаха непобедени в шест мача от Висшата лига, което включваше победа над Червените дяволи през декември. Шест седмици след този резултат и Юнайтед си отмъсти, като Расмус Хойлунд поддържаше впечатляващата си форма.

Датчанинът продължава да е сред головете, като отпусна рамото, за да стреля в началото в това, което беше неубедително първо полувреме за домакините, които бяха надиграни от гостите. Уест Хем обаче не успяха да се възползват от шансовете си и бяха принудени да платят от Алехандро Гарначо, който взе скоба.

Отразеното му усилие постави Юнайтед в пълен контрол в началото на второто полувреме и Чуковете не можаха да намерят път обратно в мача. Jarrod Bowen имаше най-добрата си възможност, само за да бъде отказан, преди Garnacho да придаде блясък на резултата с хладен завършек късно. Трите точки им позволиха да се доближат до Тотнъм, чието пето място все още може да означава футбол в Шампионска лига този сезон.

Това са темите на разговора от Олд Трафорд.

Хойлунд е в ход

Лятното подписване на Юнайтед за £72 милиона започваше да се подиграва, тъй като броят му голове във Висшата лига остана нула на Коледа, месеци след кариерата му на Олд Трафорд. Суровият нападател беше демонстрирал качеството си в Европа и въпреки че не успя да стреля в лигата, винаги ставаше въпрос кога, а не дали.

Хойлунд постигна първата си победа в Boxing Day над Астън Вила и оттогава шлюзовете се отвориха с увереността, която тече през него. Ударът на датчанина срещу Хамърс беше на човек, който напълно вярваше в собствените си способности.

Редица от атакуващите му колеги получиха удари, че не успяха да постигнат този сезон, но Хойлунд винаги показваше достатъчно, за да го оправдае търпение и той повече от отплаща за тази вяра сега, отбелязвайки в последните си четири мача в лигата.

Удар с чук

Малко неща могат да бъдат по-разочароващи от това да видите, че вашата страна се налага като гост облекло, само за да се върна в автобуса без точки. Това ще бъде Мойс тази вечер, като Уест Хям със сигурност ще покаже защо са се радвали на толкова високи висоти този сезон.

В началните размени те показаха амбиция и в голяма степен бяха по-добри от Юнайтед, но просто не успяха да се възползват от възможностите си. Уест Хем влезе в полувремето, наслаждавайки се на по-доброто от всяка статистика, с изключение на тази, която имаше значение.

Хари Магуайър предостави на Емерсън златна възможност да изравни резултата в началото на второто полувреме, което той оползотвори. В рамките на 60 секунди Юнайтед удвои преднината си благодарение на отразен удар на Гарначо, като почти уби надеждите на Уест Хям.

Определящ имидж

Младежта често е давала фар на надежда за тези в Юнайтед, дори в трудните времена. Гарначо е сред онези, които показват, че има апетита да успее в един от най-големите клубове в света и неговият гол направи 2-0 след 49 минути, когато той се отдръпна в празнуване.

Той беше последван от Хойлунд и Коби Майноо, голмайсторът на победата срещу Уулвс в средата на седмицата. Триото позира на рекламните пана с "Олд Трафорд" на крака. Те можеха да се окажат три от най-важните зъбни колела в Юнайтед за следващото десетилетие и след това, докато седяха усмихнати буза до буза. Само на 18, 19 и 21 години - бъдещето изглежда светло с тези младежи, които стрелят.

Притесненията на Мартинес

Всичко изглеждаше толкова добре за победителя от Световната купа. Кажете каквото искате за размера на аржентинеца, но най-важното е, че той се завърна след дълго прекъсване поради контузия и помогна на Юнайтед да спечели два мача в рамките на четири дни – нещо, което не са постигали толкова често този сезон. Той се вмъкна направо в задната линия, създавайки партньорство с Магуайър, с когото едва ли би играл миналия мандат.

Въпреки това Мартинез се приземи неудобно, когато беше замесен в сбиване, докато се опитваше да изкара топката навън на игра. Той падна, хванал се за коляното, а съотборниците му се втурнаха да го проверят. Въпреки опитите да го избяга, централният халф се промъкна в 70-та минута с вид на човек, който не е напълно убеден в състоянието на своята физическа форма.

Жалкото представяне на Мойс продължава

Всеки път, когато Мойс се завърне на "Олд Трафорд", той трябва да мине покрай домашната игра и да се чуди какво би било, ако направи нещата по различен начин. Като мениджър като гост обаче той все още чака първата си победа от почти двадесет посещения.

Той присъства на някои забележителни равенства, особено 4-4, когато беше мениджър на Евертън, което коства титлата на Юнайтед през 2012 г. Победите обаче му се изплъзнаха, тъй като неговият отбор на Чуковете не успя да натисне предимството от 1-0 в последния сезон на ФА Къп. Този сезон той ще бъде подкрепен от тяхното представяне, особено през първото полувреме, но остава без победа при гостуващ мениджър на червената половина на Манчестър.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия