Сеск Фабрегас критикува фиаското с дузпата на Челси и намеква за „лоша атмосфера“ в съблекалнята
The Mirror | 2024-04-19 | 23:04:49

Сеск Фабрегас твърди, че има „лоша атмосфера“ в съблекалнята на Челси след спора между Нони Мадуеке и Николас Джаксън за дузпа.

Победата на Челси с 6-0 над Евертън във Висшата лига беше помрачена от грозна конфронтация между играчите заради точен удар през второто полувреме. При резултат 4-0 имаше разногласия за това кой да изпълни дузпата, която Коул Палмър в крайна сметка скри за четвъртия си гол в мача.

Палмър вече е вкарал девет от девет от място за Челси и е определеният играч в отбора. Отне се намеса на капитана Конър Галахър, за да разреши спора и да получи топката в ръцете на Палмър – а Маурисио Почетино беше бесен след мача.

Бившият полузащитник на Челси Фабрегас си припомни подобен инцидент между него и Серхио Рамос, при който капитанът на Испания изтегли ранга и му отне топката, само за да пропусне.

„Имах подобно преживяване на Европейското първенство през 2016 г. в Испания срещу Хърватия“, каза той в подкаста на Planet Premier League на BBC.

„Щях да бия дузпата за 2-1 за нас и някой дойде отзад и каза: „Искам да го взема“. Казах: „Не, аз съм изпълнителят на дузпата“. Мразя, когато виждам такива неща. Мисля, че създава толкова лоша атмосфера. Просто се отказах и не исках да бъда част от нещо толкова грозно.

„В крайна сметка го пропуснахме и след това загубихме мача.“

Поражението с 2-1 срещу Хърватия коства на Испания първото място в група D на Евро 2016 и означаваше, че трябваше да се изправят срещу Италия в 1/8-финалите, отборът на Фабрегас беше победен с 2-0 от италианците във фазата на директните елиминации и очевидно негодуванието се засили оттогава.

Почетино се опита да тегли черта. в пясъка заради инцидента с дузпата „Това е срам“, каза той пред Sky Sports след мача. „Казвах на играчите, когато пристигнахме от терена. Имахме среща и с целия персонал и обяснихме и разговаряхме. За мен е жалко, защото не можем да се държим по този начин и мога само да се извиня.

„Казах им, че това е последният път, когато приемам този тип поведение. Следващия път тези, които участват в Това не е шега.

"Невъзможно е след подобно представяне да имаме такъв тип поведение, което показва, че сме в процес и ще научим много. Ние сме страхотен отбор, който се бори за големи неща. Трябва да се променим и да мислим повече по колективен начин.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия