Шефът на Leeds Rhinos Рохан Смит приветства майсторския клас на Лаклан Милър срещу Касълфорд
The Mirror | 2024-03-28 | 01:25:34

Рохан Смит приветства „огромното“ представяне на Лаклан Милър, когато Лийдс се върна към победния път.

Австралийският краен защитник се обърна в защита майсторски клас, за да запазите играта без гол на почивката. И тогава, след като сънародникът му Пол Момировски най-накрая отвори сметката си в Лийдс с два опита, Милър също пресича два пъти, за да напусне Касълфорд все още търсещ победа в Суперлигата.

Смит каза: „Това беше изключително силно представяне в защита. Колкото притежанието на Кас имаше през това първо полувреме, те играха добре. Те опънаха ръбовете ни и бяха разположени в нашата половина, но ние сме трудни за пречупване през този сезон. Те откриха това.

„Нашата защита от удар беше страхотна. Лаклан Милър беше навсякъде, където беше топката, което правят великите крайни защитници. Той беше огромен за нас. Подложихме крака си в началото на второто полувреме и командвахме. Изборът на Милър в нападение вървеше силно и търсеше пробиви и той заслужено вкара два.

„Но неговите усилия в защита през това първо полувреме ни дадоха шанса да спечелим този мач. Не бяхме объркани на полувремето. Казахме им да продължат. И го направиха.“

Лийдс пренебрегна загубата на Джеймс Бентли, който не премина HIA, и английския център Хари Нюман, който получи неприятна рана по лицето. Това е едва третият път в историята на Суперлигата, когато Касълфорд губи първите си шест мача в лигата. Но те ще се ритат. Те принудиха да отпаднат пет гола, докато доминираха това първо полувреме, но никога не изглеждаше, че ще отбележат гол.

И безмилостният Лийдс ги накара да си платят, когато се възстановиха от последователни поражения срещу Сейнт Хелънс. Победителят от големия финал на NRL Момировски наруши резултата в 42-ата минута, след като Innes Senior удари високия удар на Brodie Croft. А центърът, 27, центрира за втори път само 10 минути по-късно след добър пробив от Джеймс Макдонъл.

Райз Мартин реализира и двете, добави дузпа и след това подобри първия опит на Милър, за да направи 20-0 в 65-ата минута. Джош Сим даде надежда на домакините, Дани Ричардсън реализира, но Милър бързо се втурна за втория си удар. Шефът на Касълфорд Крейг Лингард каза: „Разочаровани сме.

„Бяхме наистина добри през първото полувреме, тъй като контролирахме топката и получавахме повторни сетове. Просто ни липсваше малко качество и авангардни ръбове. Трябва да свалям шапка на Лийдс. Те се защитаваха наистина добре. Допуснахме само една грешка при това време през първото полувреме, но просто се нуждаехме от повече качество."