Шон Дайш избухна, след като Ман Сити отсъди противоречива дузпа - „Това е фарс!“
The Mirror | 2023-12-28 | 10:02:19

Мениджърът на Евертън Шон Дайш беше оставен да кипи след поражението на Карамелите с 3-1 у дома от Манчстър Сити след противоречиво решение за дузпа .

Неговият отбор посрещна действащите шампиони на Гудисън Парк с цел да направи изненада в опит да засили собствените си надежди за оцеляване във Висшата лига. Нещата започнаха идеално, след като Джак Харисън изстреля домакините в предни позиции и Евертън влезе в интервала с 1-0 напред.

Въпреки това, Сити се появи за второто полувреме и сензационен удар на Фил Фодън изравни играчите на Пеп Гуардиола. Скоро след това дойде въпросният инцидент, когато се смята, че Амаду Онана е използвал ръката си, за да блокира удара на Нейтън Аке, въпреки че между тях имаше малко повече от ярд.

За да добавим към драмата, Джон Брукс първоначално махна с ръка срещу протестите за дузпа и посочи корнер на Сити, докато неговият съдия не го посъветва да посочи точното място. Точно това направи той и Хулиан Алварес надлежно се активизира, за да отбележи и изведе Сити напред.

Бернардо Силва се възползва от грешка на Джордан Пикфорд в края на мача, за да постави мача извън всяко съмнение. Голът падна в 86-ата минута и редица фенове на домакините се насочиха към изхода, знаейки, че надпреварата на Евертън е тече.

На пълен работен ден Дайш изрази кристално ясно чувствата си относно решението за дузпа, което обърна мача в полза на Сити. Той каза на Amazon Prime: „Можем да обсъждаме наказанието цял ден. Мениджърите при обажданията в Zoom казаха, че е фарс, но това е начинът, по който вървят нещата.

КАЖЕТЕ СИ МНОЖЕНИЕТО! Имахме ли късмета на Ман Сити са отсъдили дузпа срещу Евертън? Коментирайте по-долу

„Това е напълно естествено. Той не вдига ръката си, за да я спаси, той буквално скача, за да се опита да блокира топката. Как това се дава като дузпа е странно в моя свят, но аз трябва да съм от друга планета. Тази вечер линейният съдия го дава и той е на 18 ярда, така че вече не знам кой какво дава.

„Кой знае? Всички мениджъри го обсъждат. Някой трябва да се изправи в даден момент и разбирам, че това не може да бъде дузпа, защото той просто се хвърля пред нея, за да се опита да блокира топката, това е."

Dyche наистина продължи да признава недостатъците на собствената си страна, давайки ясно да се разбере, че чувства Евертън не успя да отговори на собствените тактически промени на Сити през второто полувреме, но удвои колко въздействащо беше спорното решение за дузпа.

„Манчестър Сити излезе през второто полувреме и игра много по-дълго, което ние направихме Нямам работа. През първото полувреме бяхме много добри тактически. Имахме страхотен шанс да се върнем. Дузпата променя усещането за мача, но когато си подадат носовете отпред, те са труден отбор обратно към."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия