Шпорите отново се провалиха и разочароваха в дома на Уест Хем, пише МАТ БАРЛОУ, когато Дейвид Мойс взе заслужена точка, след като устоя на желанието да изпрати Калвин Филипс на
Daily Mail | 2024-04-03 | 02:13:07

Оказа се, че не могат. Бренан Джонсън даде летящ старт на гостите с четвъртия си гол в осем мача, но Спърс отново се провалиха и разочароваха в домакинството на Уест Хем, оставяйки Анге Постекоглу да желае да упражнява повече контрол.

"Липсваше ни яснота на мисълта в последната трета", каза Постекоглу. „Това е просто футбол, те са човешки същества. Бих се радвал да имам джойстик и да ги поставя където искам. Нашата роля е просто да им помогнем да преминат.“

Тотнъм все още не са печелили на Лондонския стадион след първия мач на Жозе Моуриньо, след като бяха държани от Уест Хем

Джонсън вкара четвъртия си гол в осем мача, за да обещае победа над своите съперници, преди Спърс да се провалят

Кърт Зума вкара изравнителния гол с бърз удар с глава извън Гулиелмо Викарио за третия си гол на сезона

Вашият браузър не поддържа iframes.

Кърт Зума вкара изравнителния гол, мръсен удар с глава и помогна на отбора си да устои да вземе точка, наблюдаван от трибуните от семейството и приятел от детството си Пол Погба, Полузащитник на Ювентус, който в момента изтърпява наказание след положителен тест за наркотици.

ТОТНЪМ (4-2-3-1): Викарио; Поро, Ромеро, Ван де Вен, Удоги; Бисума, Бентанкур; Джонсън (Ло Селсо 90'), Мадисън, Вернер; Son Heung-min

Резерви: Драгузин, Роял, Дейвис, Остин

Голове : Джонсън 5'

Записки: Ван де Вен, Ромеро, Бентанкур, Джонсън

Мениджър: Ange Postecoglou

Референт: Джон Брукс

„Отпадна от главата и рамото ми“, каза Зума. „Най-важното е, че влезе. Не започнахме добре, но реакцията беше добра и това е добре за увереността. Беше наистина интензивен мач. Дадохме толкова много енергия. Знаем, че Тотнъм атакува с шестима души и трябваше да се противопоставим на това.“

Уест Хем започна по същия невнимателен дефанзивен начин, по който завърши в Нюкасъл, където трансформира преднина с 3-1 в поражение с 4-3 с късен крах в събота, докато Джонсън от Тотнъм започна по начина, по който завърши срещу Лутън три дни по-рано.

Джонсън влезе от резервната скамейка, за да вдъхнови още една победа за завръщане на Спърс в събота, достатъчно, за да му спечели завръщане в титулярния състав, и той откри мрежата в рамките на пет минути на Лондонския стадион.

Родриго Бентанкур хвърли къс пас към Тимо Вернер, който победи Владимир Коуфал с промяна на темпото и намали квадрата на топката. Джонсън пристигна набързо от противниковия фланг, както изисква Постекоглу, за да реализира от близка дистанция.

Имаше малък шанс за вратаря Лукаш Фабианкси, единствената промяна направено от Дейвид Мойс на отбора, който започна в Нюкасъл, където Алфонс Ареола получи контузия.

Това беше страхотен старт за Постекоглу и първият път, когато отборът му вкара гол през първото полувреме на мач от двубоя на Ричарлисън в Евертън в началото на март .

За Мойс това беше отчайващ обрат на събитията, след като видя Джарод Боуен да пропилява първото отваряне.

Боуен беше толкова смъртоносен пред вратата през този сезон, че никой не очакваше такъв неудобен завършек, когато блесна широко центриране от Мохамед Кудус.

Уелският национал Джонсън започна мача по същия начин, както завърши победата над Лутън през уикенда

Уест Хем междувременно започна по почти същия начин, по който завърши драматичното Поражение с 4-3 от Нюкасъл отзад

Изравняването на Чуковете дойде от корнер точно когато Тотнъм започна да проклина пропуснатите си възможности

Викарио беше на разположение, за да спаси усилията на Джеймс Уорд-Проуз и да запази гостите наравно в равенството

Педро Поро и Хюн-мин Сон пропуснаха шансове да продължат преднина, преди Уест Хям да изравни след корнер. Зума се появи непокрит пред вратата, за да стреля с глава покрай Гулиелмо Викарио, третият му гол за сезона.

Стандартите на Уест Хем създадоха проблеми. Викарио удържа пряк свободен удар на Джеймс Уорд-Проуз преди интервала и колекция от ъглови удари, безспорно предназначени да натрупат натиск върху италианския вратар, бяха изчистени, рядко с хладнокръвие.

Викарио направи първото спасяване от второто полувреме, за да задържи Михаил Антонио, въпреки че за сметка на корнер и отново той беше атакуван.

Изнасянето на Боуен беше точно и Константинос Мавропанос спечели удара с глава, пращайки го в краката на вратаря. Антонио беше в засада пред Викарио. Нямаше да се зачете.

Тотнъм доминираше притежанието, без да пробие дълбокия щит на червено-сините, а Уест Хем бяха все по-опасни на почивката.

Джеймс Мадисън продължи да заплашва за гостите и беше блокиран удар, докато Спърс се опитваха да намерят втори

Само вратарят успя да победи Майкъл Антонио отхвърли златна възможност за победител

Дейвид Мойс не изпита желание да извади Калвин Филипс от пейката във вторник вечер

Антонио трябваше да открие мрежата, освободен с дълъг пас извън защитата на Уорд-Проус и подпомогнат от подхлъзване на Мики ван де Ван.

Antonio се озова само с Vicario за победа. Той нацели ниско със сила, но не успя да се свърже сладко и позволи на вратаря на Спърс да го задържи, страхотно спасяване, но такова, което всъщност не би трябвало да може да направи.

Това беше моделът на заключителната фаза. Тотнъм върху топката, пробва с малък успех. Постекоглу направи промени, Джовани Ло Селсо последното хвърляне на заровете. Мойс остана със стартовите си 11 и се задоволи с точка.

„Ако ми бяхте предложили четири точки от Спърс този сезон, щях да ви разтърся ръка, каза „много благодаря“ и си тръгна“, каза босът на Уест Хям. „Те са добри резултати за нас срещу много добър отбор.“