Синът на Карло Анчелоти тайно проучи тактиката на Микел Артета, за да победи Манчестър Сити в Шампионската лига
The Mirror | 2024-04-18 | 20:25:06

Реал Мадрид изключи Манчестър Сити при четвъртфиналния си триумф в Шампионската лига, след като тайно проучи тактиката, използвана от Арсенал, за да задуши отбора на Пеп Гуардиола последно месец.

Лос Бланкос пътуваха до Етихад, знаейки, че победа на вражеска територия ще бъде достатъчна, за да ги изпрати до полуфиналите на турнира, след като миналата седмица първата среща завърши 3-3 на Бернабеу .

Мадрид разочароваха своите домакини през по-голямата част от вечерта и бяха само на минути от преминаването, преди Кевин Де Бройне да отбележи, за да отмени попадението на Родриго от първото полувреме. Последваха продължения, преди отборът на Карло Анчелоти да спечели напрегната дузпа с 4-3, за да продължи напред.

След победата им испанският издател Marca сподели някои прозрения зад властната защита на Реал. Изданието твърди, че Давиде Анчелоти, помощник-треньор и син на Карло, е бил отговорен за предоставянето на анализ на Сити преди мача, който включва скорошното равенство 0-0 срещу Арсенал. След това Лос Бланкос повториха тактиката на Микел Артета като част от плана за игра, който след това беше съставен за сваляне на Сити.

Поражението означава, че втори пореден требъл вече е отвъд Манчестър Сити, който все още може да запази както титлата във Висшата лига, така и ФА Къп през следващите седмици.

Вместо да изрази разочарование след последния съдийски сигнал, Гуардиола настоя, че не съжалява и вместо това поздрави опонентите на Манчестър Сити за достигането до финалната четворка, като същевременно похвали тяхната решителна защита.

Испанецът каза пред репортери: „Бих предпочел да спечеля, но поздравления за Реал Мадрид, те се защитаваха толкова дълбоко с невероятна солидарност, а ние направихме всичко.

Присъединете се към дебата! Какво мислите за представянето на Ман Сити срещу Реал Мадрид? Кажете ни тук.

„Не съжалявам за това, което направихме. Винаги се опитваме да създаваме повече положения и да допускаме по-малко, защото вярваме, че това ви помага да спечелите и направихме всичко. Играхме изключително във всички отдели и за съжаление не успяхме да спечелим.“

Когато беше притиснат относно дефанзивния подход на Реал, Гуардиола добави: „Не съдя. Откривали сме такъв тип опоненти в миналото. Някои отбори са по-отворени, други играят по-нисък блок. Те знаят, че това е трудно място за достигане и са опитали. Наистина ги натиснахме, особено през второто полувреме.

„Бяхме на границата на наказателното поле и имахме много удари извън зоната, но не успяхме да го постигнем. Направихме всичко възможно, но в крайна сметка Мадрид премина, а ние не.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия