Спасителната точка на Нюкасъл в трилъра с осем гола срещу Лутън, но само маскира проблема на Еди Хау
The Mirror | 2024-02-03 | 20:37:49

Хаос и вълнение в Сейнт Джеймс Парк - но разочарование за непостоянния, окъсан отбор на Еди Хоу.

Там е ще бъде оптимистичен разговор за характера и битката на Нюкасъл, след като те измислиха завръщане от мъртвите. Но това само прикрива голям проблем без видимо решение.

Нюкасъл вече допусна ДЕСЕТ гола в последните си три мача на Тайнсайд. Къде беше управлението в играта? Къде беше контролата от страна на четвъртото място през миналия сезон?

Лутън последва Нотингам Форест и Манчестър Сити в разкриването на Джордис по желание на домашния терен. Ливърпул също ги удари за четири на Анфийлд миналия месец.

Нюкасъл на два пъти изхвърли преднината си през първото полувреме, докато Рос Баркли ръководеше играта. След това брилянтният Лутън накара Джордис да се справи, като поведе с 4-2, поразявайки домакините на почивката.

Голове на Киърън Трипиър и Харви Барнс спасиха точка, но това беше задължителна победа за Хората на Хоу в опит да съживят надеждите си за класиране в топ шест.

Беше страхотно забавление, стилът на Лутън обогати спектакъла, тъй като Дан Бърн беше набелязан. Изминаха почти 13 години от последните 4-4 тук. Това беше мачът, когато Юнайтед губеше от 4-0 на полувремето, за да завърши наравно с Арсенал и крещящия удар на Тиоте.

Лутън беше великолепен, играеше страхотен футбол и изглеждаше като отбор от топ елита. С това темпо ще се задържат, ако могат да се стегнат. Нюкасъл бързо надгради победата си във Вила в средата на седмицата, като поведе чрез Шон Лонгстаф.

Полузащитникът на Джорди откри гола срещу Фулъм при победата за ФА Къп миналата седмица и нахлу в наказателното поле, за да разбие още един гол . Кийрън Трипиър, ​​който се върна към най-доброто от себе си, след като ударът на Байерн Мюнхен през трансферния прозорец беше отхвърлен, получи асистенцията с точно центриране от ниско.

Таун изравни след 20 минути след добре изпълнена позиция. Рос Баркли изпълни пряк свободен удар към задната греда, за да може Карлтън Морис да засече вратата с глава. Защитникът Габриел Ошо се надигна без предизвикателство и кима от гредата.

След две минути Нюкасъл отново поведе. Лутън заплашваше отдясно, но Миги Алмирон извади топката и я пусна по крилото за Антъни Гордън. Той обърна голмайстора Ошо и го препусна, налагайки спасяване на Томас Камински. Вратарят изби топката, но Лонгстаф отново беше на място, като призрак влезе в наказателното поле.

Халфът на Уитли Бей показа рязък контрол и изби още един нисък удар в ъгъла. Това беше шест за Лонгстаф за сезона и ако може да добави още, това ще бъде безценно за прогреса на Нюкасъл. Той прецени перфектно времето за пристигането си в наказателното поле.

До полувремето Лутън беше равен. Подмладеният Баркли проби покрай неуспешен удар на Лонгстаф в халфовата линия и се изплъзна към Алфи Даути отляво. Даути стреля центрирано, което вратарят Мартин Дубравка парира в наказателното поле от шест ярда, Баркли го последва, като направи две докосвания, за да вкара.

Нюкасъл липсваше на Александър Исак с проблем в слабините, така че Гордън игра отпред за първо полувреме, до ощипване на прасеца и накуцване на полувремето. Калъм Уилсън влезе от пейката след контузия. Това беше Лутън, който се издигаше и му даде ход и те поведоха след 57 минути, когато VAR отсъди наказателен удар.

Chiedozie Ogbene даде труден мач на Dan Burn, нахлу в наказателното поле и падна с ръката на защитника на Юнайтед на рамото му. Карлтън Морис, шепа цял мач, вкара дузпата след повторение.

Имаше по-лошо от разпадащия се Toon, докато преследваха играта с крайни защитници високо на терена. Илайджа Адебайо вкара отдясно, след като Нюкасъл беше хванат на почивката и само двама защитници назад. Barkley му помогна.

Това раздуха публиката на Toon, която скандираше Burn да бъде заменен от Tino Livramento и Howe се подчини. Скипър Трипиър запали отново искрица надежда и накара публиката на Сейнт Джеймсис Парк да се завърне, като погали центрирането на Бруно Гимараеш.

До 73-ата минута резултатът беше 4-4. Заместникът Харви Барнс се завърна след дълго прекъсване поради контузия, за да се прибере у дома и да изравни - празнувайки със спринт на 50 ярда с ръце, за да започне играта отново. Дойдоха шансове за 5-4. Центриране на Гимараеш, Мърфи на задната греда при пълно разтягане... но загребва.

В другия край Огбене можеше да спечели в 98-ата минута, но неговото воле беше спасено от Дубравка.