Томас Франк обяснява какво е казал на Арън Рамсдейл, след като Арсенал победи Брентфорд
The Mirror | 2024-03-10 | 18:26:49

Томас Франк вярва, че Арън Рамсдейл не заслужава да бъде критикуван за пагубната си грешка по време на решаващата победа на Арсенал с 2-1 над Брентфорд в събота.

25-годишният Рамсдейл се завърна в отбора на "артилеристите" във Висшата лига за първи път от ноември, като Дейвид Рая нямаше право да се изправи срещу своя клуб-майка. Деклан Райс даде преднина на Арсенал и те контролираха напълно, докато Рамсдейл не успя да забрави момент точно преди полувремето.

След като взе топката от Габриел, Рамсдейл се поколеба с изчистването, позволявайки на Йоан Виса да се плъзне и да блокира топката, която отскочи в мрежата. Играчите на Арсенал бързо се обединиха около Рамсдейл, докато се опитваха да дадат така необходимата увереност на изпадналия в немилост вратар.

Рамсдейл отговори с добро второ полувреме, правейки поредица от отлични спасявания, докато Артилеристите успяха да спечелят мача благодарение на гол с глава от Кай Хаверц в 86-ата минута. А след мача Франк защити Рамсдейл и вместо това похвали натиска на Wissa, довел до грешката.

На въпроса дали е казал на играчите си да се насочват умишлено към Рамсдейл, Франк каза: „Мисля, че всъщност казах на Рамсдейл, че не мисля, че заслужава да бъде критикуван за грешка. Мисля, че това е по-невероятен натиск от Wissa. Ако виждате начина, по който той ускорява, това може да се случи на Дейвид Рая.

„Мисля, че това беше фантастичен натиск от страна на Wissa и ако видите колко пъти те продължиха всеки път, когато бяхме много смели да отидем на човек."

Помолен да разшири разговора си с Рамсдейл след мача, Франк добави: "Казах, че мисля, че той е много добър вратар и не исках той да бъде замесван в тази ситуация. Отново не мога да кажа достатъчно категорично, че не мисля, че беше грешка, а много добър натиск от Wissa.“

Междувременно шефът на Арсенал Микел Артета похвали Рамсдейл за „огромната личност“, която показа на отговори на грешката и представи „удивително" представяне през второто полувреме. Откакто Рая се премести в Емирейтс под наем от Брентфорд, Рамсдейл стартира само в два мача от Висшата лига.

"Наистина съм щастлив, особено защото се справи точно какъв е той, човек с огромна личност и смелост, много решителен", каза Артета. "Грешките са част от футбола.

„Така реагираш на това, особено за вратарите, което вероятно е най-трудната позиция. Той го направи по невероятен начин. Не съм изненадан, защото целият отбор и целият стадион бяха зад него. Спечелил е уважение и възхищение. Наистина искахме да спечелим за него."

Що се отнася до Арсенал, победата над Брентфорд ги измества на върха във Висшата лига преди хитовата афера в неделя между Ливърпул и Манчестър Сити. Това е осмата топ-за Артилеристите полет победа при отскачане, докато се стремят да спечелят първата си титла от 2004 г. насам.

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не ви харесва нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите