Тотнъм 1-0 Бърнли, Брентфорд 1-1 Уулвс, Фулъм 1-0 Родъръм: Купата на Англия – както се случи
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2024-01-05 | 00:10:30

Ударът на Педро Поро успя да победи Спърс, докато ударът на Томи Дойл спечели преиграване на десет човека Уулвс

Актуализирано преди 35 сек. Роб Смит, петък, 5 януари 2024 г. 17.07 EST Първа публикация на петък, 5 януари 2024 г. 13.30 EST Ключови събития Роб Смит пет, 5 януари 2024 г. 17.07 EST Първа публикация на петък, 5 януари 2024 г. 13.30 EST Показване само на ключови събития Моля, включете JavaScript, за да използвате тази функцияЕмисия на живоКлючови събитияПоказване само на ключови събитияМоля, включете JavaScript, за да използвате тази функция

Дейв Хитнър беше на стадион Тотнъм Хотспър, за да гледа Тотнъм Хотспър направи необходимото срещу Бърнли. Ще ви оставя с неговия доклад – вечер.

„По-възрастните MBMers може би си спомнят както Джон Тюдор, който играеше заедно с Малкълм Макдоналд в Нюкасъл, така и Тюдор Криспс ”, пише Иън Чембърс. „Все още казвам „Страхотни вкусове Тюдор“ с джордийски акцент до ден днешен, когато видя думата Тюдор.“

Крайно време: Тотнъм 1-0 Бърнли

Не винаги може да е слънце и плавни въртения, дори и на стадион Тотнъм Хотспър. Спърс не бяха близо до най-доброто от себе си, но са в четвъртия кръг благодарение на крещящия удар на Педро Поро.

90+7 минути: Тотнъм 1-0 Бърнли Два късни шанса за Бърнли! Първият изстрел на Delcroix, от прецизното съкращаване на Tresor, е отклонен отзад за един последен ъгъл отдясно. Той е извит до близката греда, където вратарят Мурич печели с глава и хвърля топката през вратата. Намира се точно зад Амдуни, немаркиран на шест ярда, и той стреля импровизирано от воле съвсем настрани!

Актуализирано в 17.07 EST

90+3 минути: Тотнъм 1-0 Бърнли Вратарят Мурич излиза в корнер на Бърнли – и след това галопира откъдето дойде, когато ударът на Трезор е изстрелян с глава към близката греда.

Отчет за мача : Фулъм 1-0 Родъръм

90 минути: Тотнъм 1-0 Бърнли Ще има седем минути добавено време. При сегашното състояние на нещата Спърс преживяват благодарение на този писък от Педро Поро.

Актуализирано в 16.48 EST

89 минути: Тотнъм 1-0 Бърнли A интелигентно съкращаване от резервата Трезор е ударен настрани от Браунхил, под натиск на 20 ярда.

Доклад от мача: Брентфорд 1-1 Уулвс

„Нашият местен продава някакъв шикозен чипс от Барселона,“ пише Том Стратфорд, „но за съжаление се мъча да се сетя за някакви очевидни футболни игри на думи …”

86 мин.: Тотнъм 1-0 Бърнли Райън Сесеньон, точно като резерва, има удар, който е пробит от гредата от Мурич . Спърс контролират играта.

„Можете ли да публикувате публикация „Последният път Спърс не успя да отбележи два гола у дома?“ казва Фил Моузли. „Имаме нужда от марж. Благодаря.”

О, продължавай тогава. Последният път, когато Спърс не успяха да отбележат два пъти у дома, беше преди един месец и без мениджъри: поражението с 2-1 у дома от Уест Хем във Висшата лига.

Това беше страхотен гол от Педро Поро. Мигове след като Ричарлисон пропусна добър шанс, изхвърлянето на Мурич беше засечено на 35 ярда от вратата от Педро Поро. Той пробяга около 10 ярда, обмисли възможностите си и нанесе ефектен удар в далечния ъгъл. Поро удари топката, сякаш я риташе от пясък, и тя се залюля в двете посоки, преди да прелети покрай неподвижния Мурич. Какъв гол!

Актуализирано в 17.05 EST

ГОЛ! Тотнъм 1-0 Бърнли (Педро Поро 79)

Самата мисъл, че отбор на Анге Постекоглу няма да отбележи гол.

Актуализирано в 16.43 EST

76 мин.: Тотнъм 0-0 Бърнли Последният път, когато Спърс не успя да отбележи у дома, беше преди десет месеца и трима мениджъри: нулевото равенство срещу Милан, което ги извади от Шампионската лига . Въпреки че бяха по-добри през второто полувреме, все още не изглежда особено, че ще отбележат.

„Криспс“, казва Гари Нейлър. „Това са две XI тази вечер, липсващи Papedom Sarr.“

Бонус точки за произношението на Artie Bucco.

Актуализирано в 16.32 EST

Краен мач: Фулъм 1-0 Родъръм

Фулъм спечели още един мач за купата, този път под егидата на Футболната асоциация. Боби Де Кордова-Рийд победи зрелищно първото полувреме срещу игра, но ограничена Ротъръм.

70 мин: Тотнъм 0-0 Бърнли Кулушевски пробва за да запази топката в игра в зоната на Бърнли. Мурич вкарва топката назад за гол и след това, малко странно, поставя дланта си в ръкавица в лицето на Кулушевски. Прегледайте набързо VAR на отбора и след това проверете.

69 мин.: Тотнъм 0-0 Бърнли Още една проверка на VAR за дузпа на Спърс, този път след предизвикателство срещу Джонсън.

„Да, това е шегата!“ казва Лиз Уайт от напевът „Никога няма да ядеш Des Walkers“. „Шокиращо, въпреки че израснах в среда без футбол, аз всъщност знаех това поради Топ 10 на MOTD от ерата на затварянето.“

А-ха, не разбрах беше споменато там – чух го преди няколко години във функцията One2Eleven на Sky.

Също така връх Des Walker – от двете страни на Italia 90 – би струвал £80 милиона сега. В продължение на около пет години той беше сензационно добър.

66 мин.: Тотнъм 0-0 Бърнли Ударът от воле на Джонсън е отблъснат от Мурич, който се хвърля отляво – още едно по-скоро добро, отколкото страхотно спасяване.

Актуализирано в 16.25 EST

65 минути: Тотнъм 0-0 Бърнли Левият защитник на Бърнли Чарли Тейлър си отиде с нараняване на рамото. Междувременно те са в добавено време в Craven Cottage.

„Следих MBMи слушах коментарите на Спърс – Бърнли мач и съм успокоен, че не е имало особено гротескно обаждане на VAR или хандбален скандал,” казва Чарлз Антаки. „От друга страна, това означава, че ни беше отказано да чуем Лий Диксън да обяви, че играта е изчезнала. Поне до следващия път.“

Чудя се кой е първият човек/футболист, изрекъл тази фраза. Мисля, че човекът на таноя в Лестър, бивш играч, чието име забравих, го каза в средата на 90-те години.

Редактиране: Алън Бърченал!

Актуализирано в 16.23 EST

„Криспс“, казва Мартин Бийзли. „Мак Милингс забравя Мартин Прингъл.“

Уви, рекордът му за голове в Чарлтън не се придържаше съвсем към „Веднъж изскочиш, просто не можеш да спреш!“ лозунг

Актуализиран в 16.25 EST

81 мин.: Фулъм 1-0 Ротъръм Едно-нула е опасна преднина, но понякога се чувства по-сигурна от останалите. Въпреки че Ротърхам владееха повече топката през второто полувреме, те все още нямаха удар към вратата в мача.

Крайно време: Брентфорд 1-1 Уулвс< /h2>

Повторението не е идеално за двата отбора, въпреки че Уулвс щяха да го вземат, когато бяха с гол и човек по-малко на полувремето. Жоао Гомеш беше изгонен рано за лошо битие срещу Кристиан Норгаард, преди Нийл Маупай да изведе Брентфорд напред. Вълците обаче останаха в мача, а даденият под наем Томи Дойл изравни резултата с удар от 25 ярда.

Актуализирано в 16.40 EST

53 минути: Тотнъм 0- 0 БърнлиШпорите играха малко по-бързо след почивката, въпреки че всичките им удари бяха от разстояние.

50 минути: Тотнъм 0 -0 Бърнли Кулусевски нахлува отдясно и се навива добре точно над гредата.

„Никога няма да ядеш Des Walkers,“ пише Лиз Уайт с емотикони и всичко останало. „Никога няма да ядеш Des Walkers.

„Твърде много? Твърде очевидно? Някакви по-добри песни?“

Най-хубавото в това е, че в нечистия свят самият човек пееше „You'll never beat Des Walker“ в Ухото на Гари Линекер по време на мачове.

Актуализирано в 16.06 EST

46 минути: Тотнъм 0-0 Бърнли Те се завръщат в северен Лондон. Бърнли привлече Джейкъб Бруун Ларсен за Лайл Фостър.

Последните резултати

Брентфорд 1-1 Уулвс (86 минути)

Фулъм 1-0 Родъръм (71 мин)

Тотнъм 0-0 Бърнли (HT)

Утре, 12.45 ч.

78 минути: Брентфорд 1-1 Уулвс Ten-Man Wolves™ са на 12 минути от повторение.

Представяме ви... Mac Millings Crisps XI

„Добре, добре, Боб. Аз съм нищо, освен подчинен“, мърмори той. „Ето го моят Crisps XI за всички времена. Или както обичам да ги наричам, Борусия МонстърМьонхенгладбах:

Полага Фердинанд

Arf. D-Isco-s е вдъхновен. Харесва ми, че успяхте да включите и Алън Смит (Лийдс) и Алън Смит (Арсенал).

Актуализирано в 16.12 EST

Полувреме: Тотнъм 0-0 Бърнли

Скучен, скучен Тотнъм.

53 минути: Фулъм 1-0 Ротъръм Все още само един удар гол от двата края, голът на Боби Де Кордова-Рийд от първото полувреме.

42 мин.: Тотнъм 0-0 Бърнли Шпорите започнаха добре и гол изглеждаше неизбежен в първите 15-20 минути. Оттогава Бърнли се чувстват доста комфортно. Шпорите нямат ритъм в атака.

Актуализирано в 15.45 EST

ГОЛ! Брентфорд 1-1 Уулвс (Дойл 64)

Томи Дойл изравни за Вълците с пояс! Резервата Педро Нето изпълни късо корнер отдясно, върна топката и я избута навътре към Дойл на 25 ярда. Той измести топката от връхлитащия защитник върху левия си крак и я прати с лазер покрай плонжиращия Томас Стракоша. Това е зашеметяващ удар.

Актуализирано в 15.47 EST

36 минути: Тотнъм 0-0 Бърнли Беше прилично полувреме за Винсент Компани, чийто много- смененият отбор се държи добре срещу Спърс. Те са живели на ръба, но са имали и най-добрия шанс.

Ричард Хърст има още един претендент за Криспс XI: Тирел Malacia.

Актуализирано в 15.50 EST

„Най-скъпият Роб,“ пише Mac Millings. „Кой или какво е Ротъръм Виктор Йохансон (Полувреме: Фулъм 1-0 Родъръм)? Това ли е другият вратар на Родъръм? Самият Виктор Йохансон ли е, но след като е преминал през портала в собствения си мозък? Или е по-скоро като Лара от Бърнли? Ваш, The South Carolina Mac Millings.“

Всеки път, когато пожелаете да разгледате Clockwatch, Милингс, просто ме уведомете. Не всичко е Banter XI и списъци за пазаруване.

Изчакайте! Официалният акаунт на Emirates FA Cup в FFS, известен преди като Twitter, има клипове на трите мача!

Ето ги двата гола дотук.

И ето отличния шанс за Зеки Амдуни.

30 минути: Тотнъм 0-0 Бърнли Амдуни случайно стъпва върху пищяла на Ло Селсо, след като скочи, за да избегне първоначалното предизвикателство. Той е добре.

Актуализирано в 15.38 EST

55 минути: Брентфорд 1-0 Уулвс „А, хайде, Роб“, казва Мат Дони, разгръщайки неговата въдица. „Със сигурност еуфоричното бягане на Люк Литлър имаше някои възстановителни сили. Чистата радост трябва да е била добра за вашето благополучие, добавяйки години към продължителността на живота ви. Можете да балансирате това с някакъв скрит VAR чат. Знаеш, че искаш. Най-виновното от виновните удоволствия. Калвърт-Люин заслужаваше да си отиде. Дълбоко в себе си всички знаем, че това е вярно

Източник: theguardian.com