Тото Волф има подозрение за Макс Верстапен, след като е гледал звездата на Ред Бул F1 на GP на Япония
The Mirror | 2024-04-07 | 14:00:22

Тото Волф смята, че Макс Верстапен вече е приключил с титлата във Формула 1 за 2024 г.

Това е въпреки само четири състезания от 24-те, планирани за тази година, са изпълнени. Верстапен спечели последното, неделното Гран При на Япония, с лекота, водейки от старта до финала и почти не се изпотяваше, докато го правеше.

Това означава, че той е спечелил три от тези четири състезания - и вероятно би спечелил взе победа в четвъртия, ако не получи пожар на спирачката, докато водеше състезанието в Мелбърн преди две седмици. Подобна властна форма превърна холандеца в големия фаворит, ако вече не беше, за осигуряване на четвърта поредна титла във F1.

Шефът на Mercedes Волф не може да предвиди обстоятелства, при които състезателят на Red Bull да не постигнете този крайъгълен камък тази година. „Никой няма да хване Макс тази година“, заяви австриецът.

„Неговото шофиране и колата са просто впечатляващи. Можете да видите начина, по който той управлява гумите и общо взето този сезон сега е най-добрият от останалите. Ако трябваше да гледам от чисто спортна гледна точка, P1 е това, което има значение , не P2, P3 или P4, но това е реалността, пред която сме изправени в момента.

„Опитваме се да извлечем най-доброто от тази нова реалност и това е да победим нашите конкуренти, като същевременно признаваме че някой просто върши по-добра работа и поставя еталон, който ние в крайна сметка трябва да си поставим отново. Джордж Ръсел избяга от наказание и завърши на седмо място, докато Луис Хамилтън беше по-назад, въргаляйки се на девето място.

В резултат те са четвърти в шампионата, вече с повече от 100 точки изоставане от Red Bull и само една пред Aston Martin. Но въпреки пропастта между тях, шефът на Red Bull Кристиан Хорнър отхвърли предположението на Волф, че няма титла, за която да се бием отново тази година.

Хорнър каза: „Много е рано да отписваме годината – има остават още 20 състезания. През годините се научих да не слушам много какво казва Тото.

„Беше страхотно да се върна след DNF в Австралия, след толкова страхотен старт на сезон, беше важно да се възстановим бързо. Мисля, че направихме това категорично тук в Сузука този уикенд. Това е страхотно представяне."