„Това е като стария Челси... те са били всичко, което искате като отбор“: Рой Кийн е лиричен за представянето на сините в Астън Вила, когато печелят с 3-1, за да облекчат натиска върху Маурисио Почетино
Daily Mail | 2024-02-08 | 02:10:50

< br />

Николас Джаксън направи 2-0, вкарвайки у дома след възхитително центриране от Мало Густо, когато привържениците на Челси на Вила Парк бяха изпратени в страната на мечтите.

И Кийн, говорейки на полувремето по ITV, похвали представянето на Почетино през първото полувреме.

Рой Кийн похвали представянето на Челси срещу Астън Вила, когато ги победиха с 3-1 на Вила Парк

Кийн, говорейки по ITV, каза, че се е чувствал сякаш е гледал „стария Челси“ в сряда

Вашият браузър не поддържа iframes.

"Това е като стария Челси", каза той. „Брилянтен, силен, физически и остър в притежанието. Добро вземане на решения, две качествени цели.

„Бяха отлични. Лов на глутници, работа на брой и тази вечер играят като отбор.

„Беше хубава частица хладнокръвие и красив удар от Галахър и те бяха всичко, което искате като отбор. Просто, но качествено.

"(Вторият гол) е прекрасен, има страхотно качество отвсякъде. Поставихме под въпрос завършването на Джаксън преди мача, но отново това е прекрасен гол.“

Той продължи: „Поставихме под въпрос Челси, но сега поставяме под въпрос Вила и нека виж какво имат. Със сигурност не ги отписваме и този шанс преди полувремето е предупреждение.

„Вила се нуждае от нещо, халфовата линия на Челси е изключителна, но Вила се нуждае от искра.“

След представянето на първото полувреме, Енцо Фернандес направи 3-0 в началото на второто полувреме със страхотен свободен удар.

Муса Диаби отбеляза гол късна утеха, но Сините спечелиха с 3-1 и сега ще приемат Лийдс в петия кръг.

Почетино влезе в мача под напрежение, след като Челси загуби с 4-2 от Уулвс в неделя

Но Челси отговори на това поражение страхотно и помогна да предизвика шок във Вила Парк

И, говорейки на пълен работен ден, Кийн потвърди похвалата си за представянето, което Почетино описа като най-доброто от неговия мандат.

Той добави: „Блестяща вечер за Челси. Те бяха силни и агресивни, показаха качество и вкараха три страхотни гола.

„Това е всичко, което искате далеч от дома. Има въпросителни над Вила и те така и не се появиха тази вечер.

„Увереността на Челси нарастваше с напредването на мача и този мач е удивителен... вбесява те. Ние хвалехме Вила и казвахме, че в Челси е криза преди мача.

„Тогава те отиват и играят така. Те трябва да започнат и да го пренесат до края на сезона сега.

„Но това, което видяхме тази вечер, беше сякаш те бяха в позицията на Вила, преследвайки първите четири.“