Юрген Клоп се извини, след като „загуби малко“ при победата на Ливърпул
The Mirror | 2024-03-15 | 12:33:19

Юрген Клоп се извини след гневен инцидент със съдията Артур Диас при победата на Ливърпул над Спарта Прага.

Шефът на червените не успя да сдържи разочарованието си, когато отприщи избухване в посока на длъжностното лице в четвъртък вечерта. Беше комфортна вечер за Ливърпул, който водеше с 4-0 след само 14 минути игра на "Анфийлд", след като вече водеше с общ резултат 5-1.

Отборът на Клоп в крайна сметка надделя с 11-2 срещу чешкия си опонент, но това не означаваше, че германският треньор изкара вечерта без сериозна доза разочарование. Босът на Ливърпул получи жълт картон за второто полувреме след огнена размяна с Диас, тъй като загуби контрол, след като Джарел Куанса беше предупреден по спорен начин.

Въпреки това, 56-годишният играч разкри след мача, че неговият реакцията всъщност беше във връзка с отказа на възможността да завърши смяна. Клоп беше предпазлив, че Конър Брадли може да се контузи и да добави към списъка с удари на Ливърпул.

„Всъщност работата е там, че искахме да променим и четвъртият съдия го показа, но реферът остави играта да продължи и тогава получихме жълт картон (за Куансах)“, каза той. „Жълтият картон не беше проблемът, страхувах се, че Конър Брадли може да се контузи в тази ситуация и това е, което щракна малко в съзнанието ми.“

Клоп добави: „Казах на рефера след мача, жълтият картон беше наред. Бях спокоен преди и след това, просто в този малък момент го загубих малко. Съжалявам."

Въпреки че вечерта беше комфортна по отношение на резултатите, Клоп беше неспособен да бъде спокоен в управлението на фитнеса на своите играчи. Бившият треньор на Борусия Дортмунд дори трябваше да каже на Мо Салах да спре да защитава, за да избегне всякакъв риск.

Той обясни: „Не съм сигурен какво се случи с Костас, но съм сигурен, че той ще се оправи .. За Боби, както казах, той почувства нещо, но беше интензивно за момчето, той тичаше като луд. Да се ​​надяваме, че това не е нищо.

Освен това заместниците за Джо [Гомес] бяха предпазна мярка , Wataru [Endo] беше предпазна мярка, David беше предпазна мярка. И Мо вече се възстанови през второто полувреме, така че всичко е наред.

„Мо е много опитен играч, казах му, че ако трябва да остане, може да се наложи да изиграе целия мач. Той го направи и това беше първият път, когато казах на някого да спре да се защитава. Той всъщност почти вкара нов гол, но Коуди беше в засада. Той е много опитен, така че лесно премина през линията."

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp и получете своите дневна доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.