Звездата на Франция страда от контузия, след като видя, че Световното първенство в Катар приключи след 13 минути
The Mirror | 2024-05-02 | 20:55:19

Френската звезда Лукас Ернандес ще пропусне Евро 2024, след като скъса предната си кръстна връзка по време на поражението на Пари Сен Жермен с 1:0 от Борусия Дортмунд.

28-годишният играч контузи лявото си коляно при надграждането, докато Никлас Фулкръг отбеляза единствения гол на Сигнал Идуна Парк в сряда. След като му беше оказана помощ, Ернандес стана и продължи да играе, но беше принуден да бъде изваден малко след това, а Лукас Бералдо влезе на негово място.

Ернандес премина скенер в четвъртък, който показа, че е наранил ACL и ще бъде опериран през следващите дни, слагайки край на надеждите му да участва за Франция на Евро. Бившият защитник на Байерн Мюнхен ще отсъства между шест и седем месеца, но може да се завърне преди края на годината.

„Ядрено-магнитен резонанс, извършен днес, потвърди диагнозата, поставена от лекарите на клуба в сряда вечерта. Играчът ще бъде опериран през следващите няколко дни. Ще последва допълнителна актуализация“, казаха от ПСЖ.

Това е последният тежък удар за Ернандес, който не е непознат за сериозните контузии. Всъщност на Световното първенство през 2022 г. в Катар той скъса кръстната връзка на дясното си коляно само 13 минути в първия мач от групата на Франция срещу Австралия. Това го изключи за целия турнир и след това за кампанията.

Ернандес е неразделна част от отбора на ПСЖ през този сезон, докато те настояват за четворния. Той има 41 мача и е титуляр в 10 от 11-те им мача в Шампионската лига този сезон.

НЕ БРАХУВАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

PSG бяха победени с 1-0 в Дортмунд в крайна сметка и трябва да направят завръщане подобно на драматичната си четвъртфинална победа над Барселона, ако искат да стигнат до финала. Говорейки пред Canal+ след мача, Енрике каза: „Това е футболът. Понякога е прекрасен, а друг път така става.

„Ще трябва да анализираме положенията, създадени от двата отбора. Беше труден мач. Усман (Дембеле) с неговия начин на защита знаехме, че може да свърши работа на Емре Джан. И тримата нападатели срещу тримата защитници, с опора. Искахме да блокираме топката във Füllkrug.

„Всички знаеха, че това няма да е лесно. Това е полуфиналът на Шампионската лига. Съблекалнята е малко надолу, особено след но имахме привърженици, които ни натискаха през целия мач. Трябва да признаем, че това е изключителен стадион, с фенове, които знаят как да подкрепят своя отбор."

на съдържанието на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия