Звездата на Манчестър Сити получи ужасяваща травма на пръста по време на победата в Шампионската лига над Копенхаген
The Mirror | 2024-03-06 | 01:12:05

Звездата на Манчестър Сити Матеус Нунес получи ужасяваща травма на пръста по време на иначе удобната им победа в Шампионска лига над Копенхаген.

След като спечелиха първия мач 3-1 в Дания, отборът на Пеп Гуардиола стигна до четвъртфиналите благодарение на още една категорична победа със същия резултат, този път благодарение на голове на Мануел Аканджи, Хулиан Алварес и Ерлинг Хааланд. Нунес бе пуснат за трети път като титуляр в последните четири мача на Сити от Гуардиола, след като трябваше да бъде търпелив след трансфера си за £53 милиона от Уулвс миналото лято.

В средата на второто полувреме обаче 25-годишният плеймейкър се подхлъзна и се приземи неудобно на лявата си ръка. След това Нунеш беше видян да лежи на земята със силна болка със среден пръст, извит не на място.

Португалският национал бързо беше заменен от младия Мика Хамилтън и след като пръстите му бяха вързани, ще се надява да бъде на разположение за Неделният апетитен сблъсък с Ливърпул. Победа ще изведе Сити с две точки пред Ливърпул на върха в таблицата на Висшата лига, но загуба ще ги остави на четири точки изоставане.

Снимките на контузията на Нунес обиколиха социалните медии, като един фен призна: „Мислех, че Нунес просто беше малко мек по онова време. Току-що видях пръста му *повърна емотикони*.“

Но бившият вратар на Сити Шей Гивън се пошегува по BBC Radio 5 Live: „Като вратар продължих да играя с изкълчен пръст, а Матеус Нунес излезе с такъв тази вечер. Може би съм от старата школа.“

Като цяло, това беше положителна вечер за титулярите, които свършиха голяма част от тежката работа в първия етап. Във втори кръг на Етихад в сряда домакините водеха с 2-0 през първите девет минути чрез удари на Аканджи и Алварес, преди бившето крило на Саутхемптън и Селтик Мохамед Елюнуси да завърши ослепителната атака на Копенхаген, за да върне гол.

Твой ред! Ще спечели ли Манчестър Сити Шампионската лига? Уведомете ни вашата прогноза в секцията за коментари.

Халанд обаче възстанови преднината на Сити от общо четири гола малко преди полувремето, записвайки седмия си гол в три мача. След победата Гуардиола каза пред TNT Sports: „Влизаме в следващия кръг. Все пак сме там в това състезание. Беше трудно да ги атакуваме (Копенхаген), защото те са добре организирани, играейки четирима или петима отзад.“

Сега Сити очаква съперниците си от четвъртфиналите, като жребият трябва да се проведе в 11 сутринта следващия петък (15 март). „Слушайте, ние се състезаваме с Реал Мадрид и Байерн Мюнхен“, добави шефът, спечелил требъл. "Не знаем срещу кого ще се изправим. Въпросът е да изчакаме и да видим. Важното е, че седем поредни години сме там."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.