Астън Вила отпадна от Европа, след като отборът на Унай Емери отново бе победен от Олимпиакос
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-09 | 23:48:05

Унай Емери претърпя гръцка трагедия, тъй като мечтите му да сложи край на трофейната суша на Астън Вила умряха след загубата с 2-0 от Олимпиакос.

Испанецът искаше най-накрая да хвърли малко сребърни предмети в безплодния шкаф във Villa Park, но планината с размерите на планината Олимп, която неговият клуб трябваше да изкачи, се оказа извън неговата засегната страна.

Преследването на изоставане от два гола от първия мач в Бирмингам винаги е било трудна задача - само три отбора са правили това в европейската история - но за отбор, който търси място в Шампионската лига, оптимизъм останаха.

Но това беше провалено в рамките на десет минути, тъй като Ayoub El Kaabi - техният враг в първия лег, който грабна требъл - вкара ранен гол, оставяйки ги още по-назад. Неговите втори, десет минути преди края, предизвикаха червено-бяло парти на трибуните.

И въпреки енергичните усилия - Вила несъмнено остави всичко там на терена в Пирея - сега минаха 28 години и отброяват оттогава Браян Литъл изведе клуба си до триумф в Купата на лигата.

Самият Олимпиакос се опитваше да скъса 53-годишното арест на гръцките клубове. От финала за Европейската купа през 1971 г., когато Аякс победи Панатинайкос, те не са печелили сребърни купи.

И това, което ще направи това по-сладко за феновете на клуба, базиран в Пирея, е фактът, че финалът е игра в домакинството на съперника АЕК Атина. В столицата се заговори дали може да бъде преместен.

С предимство от два гола за защита от първия мач, подходът на домакините, водени от един от съвременниците на Емери - Хосе Луис Мендилибар - би било ключово.

Бързо стана ясно, че те ще се върнат във форма на 30 ярда от собствената си врата и ще се стремят да ударят Вила на почивката. Това беше тактика, която проработи добре в първия мач.

И отне само десет минути, за да го направи отново. Мендилибар разби кода на Вила Парк в първия мач. Отборът на Емери просперира тази година чрез игра на висока линия и предизвикателни отбори да я пробият.

Олимпиакос успя чрез Аюб Ел Кааби - който грабна хеттрик в рамките на един час - с малко интелигентно бягане и със своите първи истински удар напред, вкаран гол.

Дължеше се много на бившия играч на Уулвс Даниел Поденс. Подаване на полето накара малкото крило да се запъти отляво. Той направи следи и първото му центриране беше блокирано, топката му беше върната.

Този път левият бек Куини се насочи към подкрепа и прикрит пас към колегата му позволи на защитника да центрира към далечната греда, където Ел Кааби го прехвърли над линията.

A вълна от еуфорично облекчение заля стадиона.

НЕ ИЗПИСКАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

Атаките на Вила станаха по-неистови. Както и защитата. Усилието на Дъглас Луис от далечно разстояние беше събрано, преди Леон Бейли да бъде изведен на половин ярд извън зоната от Родинен. Реферът Феликс Цвайер извади жълт картон на защитника, но с Емери, който яростно протестира на тъчлинията, не бяха предприети допълнителни действия.

Но докато Вила продължи да настоява за връщане в играта след почивката, те не успяха да направят истински тест Константиниос Цолакис във вратата на домакините. И с малко повече от 10 минути до края, всяка надежда беше изчезнала, когато опитът на Ел Кааби - първоначално отстранен за засада - беше даден след продължителна проверка на ВАР.

Емери, признавайки, че състезанието им е било успешно, след това го пусна домакин на талантливи младежи на клуба. Сега Вила остава да се концентрира върху осигуряването на победата срещу Ливърпул в понеделник, от която се нуждае, за да си осигури място в Шампионската лига.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk