Плейофи на НБА: Звезди блестят за Селтикс, Маверикс в победи в мач 3
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-12 | 08:01:06

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун заедно отбелязаха 61 точки, за да изстрелят Бостън Селтикс до отскачаща победа в плейофа на НБА над Кливланд като Кайри Ървинг и Лука Дончич поведе Далас над Оклахома Сити.

Тейтъм вкара 33 точки, а Браун 28 като топ поставените Бостън, зашеметен от Кавалиърс на домашния си корт във втори мач, победи Кавс със 106-93 в Кливланд, за да поведе с 2-1 в най-добрия си от седем източни мача Полуфинал на конференцията в събота.

За Далас Ървинг вкара 14 от своите 22 точки през второто полувреме, а Дончич вкара 22 точки и грабна 15 борби, докато Маверикс се събраха за победа със 105-101, която ги изведе с 2-1 срещу топ поставените в Западната конференция Оклахома Сити .

Селтикс излязоха от бързата първа четвърт с преднина от две точки и никога повече не изоставаха.

„Ние просто искахме да се възстановим“, каза Тейтъм, след като увеличиха предимството си до 23 точки, като започнаха третата четвърт с резултат 14-0.

„По същество гърбът ни беше опрян в стената, така че беше добър тест за нас, за да видим как реагираме“, каза Тейтъм. „Бяхме готови за предизвикателството.“

Донован Мичъл вкара 33 точки за Кавалиърс, но изглежда ощипа проблемното си ляво коляно през четвъртата четвърт.

Кливланд спря удара на Бостън през третата четвърт със собствена серия 9-0.

Но Селтикс имаха отговор на всеки скок на Кливланд и Кавс не можеха да се доближат на по-малко от девет точки изоставане през последния период.

В Далас Маверикс се окопаха дълбоко пред лицето на поредните тежки отбранителни усилия на Тъндър.

Звездният ход на Ървинг през второто полувреме включва плавна игра, която тласна преднината на Далас до пет точки с оставащи 39,3 секунди.