49ers отблъскват разстроените Packers, за да достигнат NFC Championship
New York Post | 2024-01-21 | 06:55:04

САНТА КЛАРА, Калифорния — Christian McCaffrey отбеляза втория си тъчдаун при 6-ярдово бягане с 1:07 преди игра, а San Francisco 49ers се качиха за първи път завръщане през второто полувреме на сезона, за да победи Green Bay Packers с 24-21 в мач от плейофния кръг на дивизията в събота вечер.

След като прекараха целия редовен сезон като предни състезатели, Деветките (13-5) трябваше да дойдат отзад за промяна, а Брок Пърди и Маккафри направиха достатъчно на последното шофиране, за да изпратят Сан Франциско на третия пореден NFC мач за първенство.

Деветките ще приемат победителя от неделния мач между Тампа Бей и Детройт следващия уикенд за място в Супербоул.

Пърди направи 6 за 7 за 47 ярда в решаващия удар, преобразувайки трета на Брандън Айюк и след това 17-ярдов на Крис Конли.

McCaffrey го завърши със своя пробег на трета и къса и защитата на 49ers се задържа оттам, като Dre Greenlaw пресече Jordan Love за втори път, за да подпечата петата поредна победа в плейофите на San Francisco над Green Bay (10- 9).

Това последно хвърляне през тялото му беше една от малкото грешки на Лав, който даде преднина на Пакърс с два TD подавания през третата четвърт.

Но първият му пълен сезон като титуляр на мястото на Арън Роджърс имаше разочароващ край.

Любовта беше поставила Niners в необичайното място да играят отзад. Грийн Бей преобразува трета и 15, когато Амбри Томас беше повикан за обаждане за намеса от 41 ярда срещу Бо Мелтън.

След това Лав и Мелтън се свързаха в следващата игра за широко отворен тъчдаун от 19 ярда, подпомогнат от Ташон Гипсън, който се подхлъзна на мократа трева в покритието.

След като Маккафри върна Сан Франциско начело с 39-ярдов удар TD, Грийн Бей нанесе бърз удар благодарение на ретурен удар от 73-ярда от All-Pro Keisean Nixon, който той сбърка, само за да накара съотборника си Ерик Уилсън да се възстанови.

Четири разигравания по-късно, Лав хвърли пас за тъчдаун от 2 ярда на Тайлър Крафт и Пакърс увеличиха преднината до 21-14 с преобразуващ пас от 2 точки на Арън Джоунс.

Деветките бяха първият отбор, който стигна до плейофите от 13 сезона, без да преодолее изоставане през второто полувреме и да спечели мач.

Те получиха гол от 52 ярда от Джейк Муди в първата игра на четвъртата четвърт, за да направят мача за четири точки и това остана там, когато новобранецът Андерс Карлсън пропусна 41 ярд за Грийн Бей.

Пакърс преместиха топката лесно през първото полувреме, влизайки в червената зона след три поредни удара, за да отворят мача.

Но те не успяха да довършат нито един от тях, като поставиха два гола от полето и бяха спрени при промъкване четвърто и 1.

Те станаха първият отбор от 20 години, който достигна червената зона в първите си три карания на плейофен мач, без да получи TD.

Деветките ги накараха да платят за това с Пърди, който удари Джордж Китъл при подаване от 32 ярда при изпълнение за TD, което даде преднина на Сан Франциско.

Но Сан Франциско пропиля нов шанс в края на полувремето, когато треньорът Кайл Шанахан изгуби време, преди да се задоволи с опит за гол от 48 ярда на Мууди, който беше блокиран от Колби Уудън, за да изпрати Деветките на полувремето с преднина от 7-6 .

Наранявания

Packers: RT Zach Tom напусна през третото тримесечие, за да бъде прегледан за нараняване на главата и не се върна.

49ers: WR Deebo Samuel контузи рамото си при откриването и пропусна по-голямата част от мача.