5 неща, които трябва да знаете за плейофите на НХЛ, докато последните 4 отбора се подготвят за мач 2 от техните серии
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-24 | 15:21:49

Едмънтън Ойлърс измъкнаха голяма победа в четвъртък вечерта, а Ню Йорк Рейнджърс ще се опита да направи същото на Петък.

Ето пет неща, които трябва да знаете, за да влезете в действието след сезона в петък:

Ранно предимство

Голът на Конър Макдейвид 32 секунди след двойното продължение работата беше свършена, тъй като Ойлърс спечелиха с 3-2 гостуване над Далас Старс и поведе с 1-0 серия във финалите на Западната конференция.

Едмънтън излизаше от серия от седем мача от втория кръг срещу Ванкувър, докато Далас победи Колорадо в шест мача, за да продължи напред.

Двата отбора ще се срещнат отново в събота вечер в American Airlines Center.

История

Макдейвид веднъж отново запечата името си сред великите. 27-годишната суперзвезда се присъедини към Уейн Грецки като единствените двама играчи в историята на НХЛ, записали 20 асистенции в 13 или по-малко мача след сезона няколко пъти, след като постави гола на Зак Хаймън във втория период в четвъртък.

МакДейвид също имаше 20 асистенции в 13 плейофни мача през 2022 г. Грецки постигна това постижение в 11 мача през 1983 г. и 1985 г. и в 13 състезания през 1987 г.

Междувременно Леон Драйзайтл стана петият различен играч някога да започне следсезона с поредица от 13 точки в мача с неговия гол при победата в четвъртък.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Разберете го

Това е само един мач, но Рейнджърс ще трябва да поправят нещата, влизайки в мач 2 в петък вечерта.

Флорида Пантърс успяха да постигнат успех в 3 -0 Победа в мач 1 в сряда в Ню Йорк. Алексис Лафрениер си вкара автогол през третия период и имаше също 14-минутен интервал през втория период, през който Рейнджърс не успя да отправи удар към вратата.

Сушата на Рейнджърс за Купа Стенли може да е удължен на 31 години, ако не разберат себе си по-рано, отколкото по-късно, играейки срещу отбор от Флорида, който жадува да се върне на финала за Купата с надежда за различен резултат от миналия сезон.

Избягване на загуба на инерция

Флорида не беше постоянна в играта си между Игри 1 и 2 през този следсезон.

След като победиха Тампа Бей в Мач 1 от серията от началния кръг, Пантерите се отказаха от Мач 2 на Светкавицата у дома. Във втория кръг Флорида беше победена с 5-1 у дома в мач 1 от серията от втория кръг срещу Бостън, преди да върне услугата с победа с 6-1 в мач 2.

Пантерите биха били умни, ако очаквайте отговор от Рейнджърс и бъдете готови да отвърнете, за да поведете с 2-0.

Финалисти

Джим Нил от Далас Старс, Бил Зито от Флорида Panthers и Patrik Allvin от Vancouver Canucks бяха обявени за финалисти за тази сезонна награда на Джим Грегъри за генерален мениджър на годината в четвъртък.

Нил, миналогодишният победител, ръководеше отбор на Stars, който водеше Западната конференция със 113 точки и в момента е на финала на Западната конференция срещу Ойлърс.

Зито изгради отбор на Пантерите, който напредна до финала на Източната конференция за втора поредна година след сезон със 110 точки. Това е третата му номинация.

Източник: globalnews.ca