Адам Едстрьом се възползва от възможността на Рейнджърс в последната минута с първи гол в НХЛ
New York Post | 2023-12-16 | 06:44:18

Адам Едстрьом се подготвяше за мача си с Глутницата вълци в петък сутринта, когато получи обаждане, че може да направи своя дебют в НХЛ с Новия Йорк Рейнджърс тази вечер вместо това.

Скачайки в автосервиз, Едстрьом си проправи път от Хартфорд до Манхатън.

След това той взе леда Garden за загрявка, но по-специално не караше обиколката на новобранеца или не правеше бързи удари.

Едва когато Ник Бонино дойде при него в съблекалнята и каза, че не се чувства достатъчно добре, за да играе, Едстрьом осъзна, че моментът, който е чакал през целия си живот, е на път да се случи.

Високият 6 фута и 7 нападател отбеляза първия си гол в НХЛ три секунди до края на редовното време, за да осигури още повече победата на Сините фланелки с 5-1 над Патиците.

„Чувствам, че нямам нужда от тази обиколка на новобранец“, каза той с усмивка.

Директното заместване на Бонино на третата линия с Джони Бродзински и Уил Куйл, двама играчи, които наричаше съотборници в Хартфорд, със сигурност помогна на Едстрьом.

Общо 161-вият избор през 2019 г. повече от устоя в 9:39 от леденото време, през което той пусна три удара към вратата, две попадения, едно вземане и едно раздаване в допълнение към гола.

„Понякога е трудно, но може би е и добре“, каза старши треньорът Питър Лавиолет за смяната в последната минута на Едстрьом и Бонино, които взеха загряване, но в крайна сметка бяха одраскани. „Понякога мислиш за това цял ден. Мислиш за това твърде много. Беше решение по време на игра и той влезе. Мислех, че изигра наистина силен мач.“

Лавиолет не потвърди дали Едстром ще пътува до Бостън или не.

К’Андре Милър не се състезава във втори пореден мач в петък вечерта, когато Рейнджърс се изправи срещу Патиците в Медисън Скуеър Гардън.

Рейнджърс отново цитира лични причини за отсъствието на Милър.

Милър се завърна на тренировки в четвъртък, след като пропусна мача срещу Мейпъл Лийфс във вторник и тренировките в сряда.

Не е ясно дали той ще бъде на разположение в събота в Бостън срещу Бруинс.

В резултат на това Зак Джоунс остана в състава за втора поредна игра на третия чифт заедно с Брейдън Шнайдер.

Джонатан Куик спечели титулярното кимване срещу патиците в петък, отбелязвайки неговия 10-ти старт за сезона.

В резултат на това е вероятно Игор Шестеркин да се изправи срещу Бруинс в Бостън през втората вечер от поредния график на Рейнджърс в събота.

„Предстоят много игри, има един срещу друг“, каза Лавиолет. „Мисля, че [бързото получаване на повече време за игра] естествено ще се случи. Що се отнася до двамата вратари, има огромно доверие и в двамата вратари. И това е наистина добра ситуация за нашата организация.

„Мисля, че само въз основа на графика смятам, че ще видите, че и двамата вратари получават време тук.“