Адам Фокс от Рейнджърс намира правилната формула за отбелязване на голове срещу брата на Райън Линдгрен
New York Post | 2024-01-14 | 03:33:19

ВАШИНГТОН — Уместно беше, че единственият Рейнджър, който можеше да вкара гол на Чарли Линдгрен в двата мача на клуба срещу вратаря на Кепитълс, беше защитният партньор на брат му , Адам Фокс.

Може би Фокс е получила вътрешна информация от Райън Линдгрен. Може би просто Фокс започна офанзива.

Така или иначе, 25-годишният защитник поведе всички скейтъри с два гола при загубата на Рейнджърс с 3-2 от Кепитълс в събота следобед в Capital One Arena.

Това бяха голове №6 и №7 за сезона за Фокс, който отбеляза четири пъти в последните четири мача.

„Не знам дали някога съм се чувствал така, сякаш съм загубил [офанзивното си докосване] в известен смисъл“, каза Фокс, след като Рейнджърс паднаха до 25-13-2 през сезона, след като загубиха четвъртия си пореден мач. „Мисля, че понякога отскоците на шайбата вървят по ваш вкус. Мисля, че днес се опитах да го дам на Мика [Зибанеджад] и то се връща веднага, поставя шайба в мрежата и тя влиза. Очевидно виждате крайните резултати от голове, асистенции, но мисля, че за мен просто се опитвам да играете по същия начин.

„Мисля, че понякога идват, понякога не. Когато играете добър хокей, понякога шайбата просто отскача вместо вас.“

Чарли Линдгрен, който спря 25 от 27-те изстрела, които видя в събота следобед, все още е единственият вратар, който е изключил Рейнджърс този сезон, след като го направи на 9 декември.

Фокс вкара първия гол в мача за втори път в толкова състезания, когато носителят на Норис Трофей за 2021 г. последва блокирания му удар и погреба втория при 13:23 на първия период.

За да прекъсне равенството 1-1 във втория период, Фокс взриви шайбата от горната част на зоната, за да си върне преднината за Рейнджърс.

Като цяло това беше смесено представяне за Фокс, който беше победен в някои аспекти и при двата последни два гола на Кепитълс.

Събота отбеляза 21-вия мач на Фокс, откакто той пропусна 19 поредни като дълготраен контузен резерв с контузия в долната част на тялото, която получи при сблъсък крак в крак с нападателя на Каролина Себастиан Ахо.

Роденият в Джерико, Ню Йорк, обаче едва сега започва да прилича отново на себе си в офанзивата на шайбата.

Прочетете мнението на експерта за Blueshirts

Регистрирайте се за Inside the Rangers на Лари Брукс, ежеседмично издание Sports+.

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Благодаря ви
Насладете се на тази публикация, ексклузивен бюлетин на Sports+!

Джонатан Куик спря 18 от 21-те удара, с които се сблъска при загубата на Рейнджърс в събота, която отбеляза 14-ия му старт за сезона.

Антон Блид, който беше повикан в края на деня в петък, направи своя дебют за сезона и се състезава за Рейнджърс за първи път.

Рейнджърсите извикаха Блид като предпазна мярка с наличността на Зибанеджад във въздуха поради продължителната му болест.

Зибанеджад в крайна сметка игра, но също и Блид, който замени Джейк Лещишин в състава на Рейнджърс. Без Leschyshyn, Nick Bonino се върна в средата на четвъртата линия между Blidh и Jonny Brodzinski.

Leschyshyn беше преназначен в AHL Hartford след мача.

Рейнджърс придоби Блид през март 2023 г. в сделка с Аваланш, която изпрати шведския нападател Густав Ридал в Колорадо.

Kaapo Kakko, който придружаваше Рейнджърс в това пътуване от два мача, не се подреди в събота.

Главният треньор на Рейнджърс Питър Лавиолет отказа да каже дали Какко ще бъде на разположение за реванша на клуба срещу Столичаните в неделя в Медисън Скуеър Гардън.