Агибу Камара изстреля Гвинея, за да намали победата над Гамбия, за да повиши офертата за първите две
Breaking News | 2024-01-20 | 14:10:18

Голът на Агибу Камара през второто полувреме изстреля Гвинея до ценна победа с 1-0 над Гамбия в група C на Купата на Африканските нации.

И двете нации не успяха да спечелят и трите точки в първите си турнири и бяха наясно със значението на този мач за техните надежди на фазата на елиминациите.

След нулево първо полувреме в Ямусукро, Камера направи пробивът след 21 минути преди края, когато той се плъзна от центрирането на Морган Гилавоги и това се оказа достатъчно, за да издигне Гвинея до четири точки пред последния им мач от групата с настоящия лидер Сенегал.

⌚️ ПЪЛЕН ДЕН!

Гвинея излиза от задънената улица с един гол, за да спечели днешните 3 точки срещу Гамбия! ⚡️#TotalEnergiesAFCON2023 | #GUIGAMpic.twitter.com/YGsAQCIN9J

— CAF (@CAF_Online) 19 януари 2024 г.

Том Сентфиет, шеф на Гамбия разбърка пакета си с пет промени, направени от първата им загуба от Сенегал, но шансовете бяха малко и далече в началото.

Гвинея почти поведе в 33-ата минута, но ударът на Мохамед Байо с десния крак попадна в и на полувремето резултатът остана 0-0.

Гвинея на Каба Диавара продължи да натиска за откриването и наложи няколко корнера, преди безизходицата най-накрая да бъде преодолена след 69 минути.

Гуилавоги беше архитектът на попадението, след като прие паса на Ибрахим Диаките и намали, за да може Камара да вкара гол, след като победи защитника на Гамбия Джеймс Гомес в центъра.

Това предизвика ликуващи сцени от отбора на Гвинея и моменти по-късно резултатът беше почти 2-0, но Байо удари гредата отблизо.

Бившият полузащитник на Ливърпул Наби Кейта беше представен късно и той помогна на Гвинея да удържи потенциално жизненоважна победа, за да поиска подобие на отмъщение, след като Гамбия ги изхвърли от изданието през 2021 г. в фазата на 1/16-те.