Ал-Насър отпадна от Шампионската лига на АФК от Ал Айн след скъпия пропуск на Кристиано Роналдо
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-12 | 14:12:26

Ал-Наср на Кристиано Роналдо отпадна от Шампионската лига на АФК след вълнуващо равенство срещу Ал Айн, завършило с общ резултат 4-4, преди отборът от Емирството да триумфира с дузпи.

Мачът от край до край в понеделник можеше да се развие и в двете посоки, въпреки че Роналдо вероятно ще съжалява за зашеметяващия си пропуск през второто полувреме, което можеше да доведе до прогрес на Ал-Насър до полуфиналите.

„Благодаря ви за подкрепата“, написа 39-годишният нападател в X, бивш Twitter, след мача. „Ще намерим начин да се възстановим и да се върнем по-силни! Заедно, винаги!“

След като Ал Айн спечели първия мач с 1-0, гостуващият отбор започна страхотно в Рияд благодарение на два гола през първото полувреме на Суфиан Рахими, чийто точен завършек беше разликата между отборите миналата седмица.

Ал-Наср обаче върна един удар точно в началото на полувремето, когато вратарят на Ал Айн Халид Ейса се оказа блокиран извън наказателното поле, позволявайки на Садио Мане да подаде на Абдулрахман Гариб за обикновен завършек.

След това Ейса допусна нова грешка в началото на второто полувреме, когато центриране на Отавио се отклони от краката му и влезе в мрежата за автогол.

Това направи общия резултат 3-2 и Роналдо имаше великолепен шанс да изравни равенството, като по някакъв начин пропусна целта от рамките на шест ярда, след като спасяването на Ейса се отклони на пътя му.

Al-Nassr получи още един по-късно през полувремето, когато свободният удар на Alex Telles намери път през тълпа от тела и не можа да бъде удържан от Eisa.

Докато мачът отиваше към продълженията, на домакините беше нанесен двоен удар, когато Айман Яхя беше изгонен за безразсъдно предизвикателство, преди Султан Ал-Шамси да направи общ резултат 4-3, вкарвайки в мрежата след спасяване на Рагед Ал-Наджар като по чудо се отби от гредата и попадна на пътя му.

След това Роналдо видя два удара, спасени от Ейса в бърза последователност, но португалският нападател по-късно беше повален в наказателното поле и вкара последвалата дузпа, правейки общия резултат 4-4.

Това доведе задъханото състезание до дузпи и въпреки че Роналдо вкара за Ал-Насър, Отавио, Телес и Марсело Брозович, чийто опит бе спасен от Ейса, всички пропуснаха да донесат на Ал Айн запомняща се победа.

Ал Айн, който преследва първата си титла в Шампионската лига на АФК от 21 години насам, ще се изправи срещу друг отбор от Саудитска Арабия – или Ал-Хилал, или Ал-Итихад – на полуфиналите.

Източник: cnn.com