Алън и Мобли водят Кавс пред Раптърс 119-95
Global News | 2024-02-11 | 04:56:19

ТОРОНТО – Джарет Алън и Еван Мобли направиха дабъл-дабъл, докато Кливланд Кавалиърс победиха Торонто Раптърс със 119-95 в събота за деветата си поредна победа.

Алън вкара 18 точки и 15 борби за Кливланд (35-16), докато Мобли добави 17 точки и 11 борби.

Донован Мичъл вкара 15 за Кавалиърс, които се опитват да настигнат Бостън Селтикс за първи в Източната конференция на НБА.

Трипъл-дабълът на Скоти Барнс беше пропилян, тъй като Торонто (19-34) видя край на своята скромна серия от две победи. Барнс завърши с 24 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Гарджът Очай Агбаджи и канадският център Кели Олиник дебютираха с Раптърс два дни след като бяха разменени на Торонто от Юта Джаз.

И двамата влязоха от резервната скамейка, като Олиник завърши с 11 точки и шест борби, а Агбаджи вкара осем.

Олиник влезе в мача при 5:39 до края на първата четвърт под бурните овации на разпродадена публика от 19 800 в Scotiabank Arena. И двамата родители на Olynyk са работили за Raptors, преди да се преместят в Kamloops, Британска Колумбия.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Агбаджи също направи своя дебют в Торонто през първата четвърт.

Кливланд превъзмогна Раптърс със 17-8 в последните пет минути на първия мач зад шестте точки на Алън. Кавалиърс завършиха тримесечието с преднина от 30-24.

Агбаджи го вкара 17 секунди до края на полувремето, но само намали преднината на Кливланд до 67-47 след доминираща секунда от Мобли. Той имаше осем точки в четвъртината, въпреки че Барнс беше лидер при всички реализатори в периода с 11 точки.

Алън направи дабъл-дабъл до паузата, с 12 точки и 10 борби до половината.

Кливланд не отстъпи в третия, като Алън отбеляза шест, за да помогне на гостите да запазят стабилната си преднина. Старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович разчиташе в голяма степен на резервите си в четвъртината с Брус Браун, Олиник и новобранеца Грейди Дик, които видяха значително игрово време, докато Торонто търсеше някаква искра.

Раптърс така и не намериха своята опора, с Кавс водят с 95-73 в последната четвърт.

Тъй като Кливланд все още държи преднина от 21 точки с 2:30 до края на играта, и двата отбора изгониха играчи от дълбините на пейката си.

10-ДНЕВНИ СДЕЛКИ — Гардът Джъстис Уинслоу и нападателят Мухамаду Гуейе бяха подписани за 10-дневни договори от Раптърс в събота. Уинслоу отбеляза средно 16,2 точки, 7,2 борби, 2,5 асистенции и 26,8 минути в 17 мача от Showcase Cup и редовния сезон (11 старта) с Raptors 905 този сезон. Gueye отбеляза средно 14,3 точки, 8,4 борби, 1,6 асистенции и 30,9 минути в 28 мача от Showcase Cup и редовния сезон (всички стартирали) с Raptors 905.

СЛЕДВА — Торонто е домакин на слабия Сан Антонио Спърс в понеделник.

Кливланд посреща Филаделфия 76ърс в понеделник.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 10 февруари 2024 г.