Алехандро Гарначо ХАРЕСВА две публикации от акаунт на фен на Ман Юнайтед, обвиняващи Ерик тен Хаг, че го е „хвърлил под автобус“ и го „обвинява“ за равенството в Борнемут – преди по-късно да премахне харесванията
Daily Mail | 2024-04-14 | 12:11:05

Холандецът обаче пожертва Гарначо за Диало и аржентинецът явно изрази гнева си след мача.

Туитове от известен фен на Юнайтед Марк Голдбридж осъди както решението на Тен Хаг да оттегли Гарначо, така и коментарите му след мача, когато намекна, че работното ниво на аржентинеца е причина за отстраняването му.

Алехандро Гарначо беше подписан на полувреме по време на равенството 2-2 на Ман Юнайтед с Борнемут

Гарначо хареса две публикации, критикуващи Ерик тен Хаг след оттеглянето му на почивката

Гарначо хареса туитове от известния фен на Юнайтед Марк Голдбридж, след като той осъди както решението на Ten Hag да оттегли Гарначо, така и коментарите му след мача за него

Вашият браузър не поддържа iframes.

И Гарначо, който има повече от 700 000 последователи в X, беше забелязан да харесва и двата туита на Голдбридж, когато предизвика скандал в социалните медии.

Когато говори след мача за решението си да замени Гарначо на полувремето, Тен Хаг изглежда намекна, че нападателят не е работил достатъчно усърдно.

„Във второто полувреме имаше две неща“, каза той. Останете във формация във владение и не ставайте непостоянни.

'Защото ще създаваме и отделихме много място. И второто нещо е да си вършиш работата в защитната част.

"Истината е, че в този момент с всички проблеми, които имаме, ние играем за нашите нива и можем да играем много добре на нашите нива.

"И трябва да го направите до края на играта и в последните четири игри отпаднахме от печеливша позиция, но днес излязохме от губеща позиция."

В социалните медии в средата на второто полувреме Голдбридж каза: „Гарначо беше един от най-добрите ни играчи този сезон.

'Слабо първо полувреме, но да го извадя на полувремето и да го задържам, тъй като проблемът е шега. Мнозина са се справяли много по-лошо седмица след седмица и все още са там.“

След това, публикувайки отново след коментарите на Ten Hag, той добави: „Ten Hag едва доловимо обвинява Гарначо в пресконференцията след мача... не изглежда добре да хвърлите под автобуса 19-годишен младеж, който всъщност ви е дал резултат този сезон.

„Но отново той явно се страхува да не разстрои по-добре печелещите.“

Гарначо хареса и двете публикации, преди да премахне харесванията по-късно, тъй като феновете разбраха за действията му в акаунта му.

Аржентинецът също сподели публикация в своя История в Instagram със снимка, на която изглежда унил по време на играта.

Той придружи това с лице с отворена уста или емотикони уау, което допълнително изрази разочарованието му.

Garnacho също се обърна към Instagram, за да изрази привидно своето раздразнение от Ten Hag

Ten Hag беше намекнал, че Garnacho е подписан, тъй като не работи достатъчно трудно за отбора

Голдбридж е известен фен на Юнайтед и изрази разочарованието си от Ten Hag след мача

19-годишният играч беше едно от ярките места в иначе мрачната и непоследователна кампания на Юнайтед, натрупайки девет гола и четири асистенции в 42 мача във всички състезания.

Всъщност само Расмус Хойлунд и Бруно Фернандес имат повече голови приноси от младежа, което демонстрира важността му за Юнайтед.

Резултатът остави Юнайтед на седмо място, като отборът на Тен Хаг спечели само веднъж в последните си седем мача в лигата.

Те се завръщат в игра с полуфинал за ФА Къп срещу Ковънтри следващата неделя, преди да приемат Шефилд Юнайтед следващата седмица.