Ълстър отпадна от Шампионската купа след поражението на Арлекинс
Breaking News | 2024-01-20 | 18:09:19

Надеждите на Ълстър да достигне фазата на елиминациите на Купата на шампионите на Investec приключиха.

Арлекинс постигна върховната победа с разбиване и грабване, за да регистрира 47- 19 победа над Ълстър, която ги държи в преследването за домакинско предимство във фазата на елиминациите на Investec Champions Cup и обрича провинцията на ранно отпадане.

Луис Лина заяви, че два от четири опита отбеляза срещу хода на играта в The Stoop, първият му сензационен соло резултат, който започна от неговите собствени 22 и остави четирима победени играчи след себе си.

Трябваше звездите да се подредят, за да може Лина дори да излезе на терена, тъй като само наложена от контузия промяна часове преди началото на мача създаде празно място на пейката, което той запълни, докато Оскар Биърд не накуцваше в 17-ата минута.

Той се възползва от шанса си прекрасно, като напомни за уменията си за завършване на Ник Дейвид и Дани Кеър, които също измъчваха отбор от Ълстър, който иначе доминираше.

По времето, когато Дейвид, Андре Естерхуйзен и Уил Еванс влязоха в допълнителни опити, ирландската провинция беше изразходвана сила, знаейки, че победата, от която се нуждаят, за да напреднат, е недостижима.

Имаше смесени новини за Англия с Джо Марлър, който издържа 40 минути при завръщането си от контузия на бицепса пред Шестте нации, но Биърд беше в очевидно неудобство, когато накуцваше в началната четвърт.

Куинс се нуждаят от събития другаде, за да вървят по пътя си, ако искат да играят осминафиналния си мач на юг западен Лондон, но лавината от точки в последното им излизане в билярд засили каузата им.

Изглеждаше малко вероятен резултат, тъй като Ълстър пое контрола над играта в началото, само за да позволи на Дейвид да се докосне от бързо взета линия -аут от Esterhuizen, който се възползва от загубата на концентрация на гостите.

Ълстър започна последователни атаки, произхождащи от собствената им половина, като един направи опит за Дейвид Маккан, станал възможен благодарение на атлетизма на крилото Роб Балукун.

Настъплението на ирландците продължи и единствената изненада беше, че резултатът остана 7-7, но бедствието им се случи за втори път, когато Смит изстреля Лина от собствените си 22 и перспективата за Англия отбеляза зашеметяващ опит.

Lynagh проби с булдозер Били Бърнс и победи залитащия се Джейкъб Стокдейл, за да събере собствения си удар, но резултатът също стана възможен благодарение на неговото електрическо темпо и инстинктивно бягане.

Шест минути по-късно и 23-годишната с реактивни токчета беше отново, тъй като Baloucoune не успя да се справи с огромния хак на Esterhuizen напред, позволявайки на дебнещия Lynagh да направи елегантен пикап и тъч даун.

Темата за катерене на Куинс излизането им от напрежението продължи в началото на второто полувреме, когато нещастният Ълстър направи още едно обещаващо заклинание и критичният удар беше нанесен в 48-ата минута, когато Кеър се отклони от близко разстояние.

Esterhuizen премина през жълти фланелки, за да добавят петия опит и в този случай резултатът дойде след период на Куинс, който затягаше винта, вместо контраудар от нищото. също направи опити за Стюарт Макклоски и Стокдейл от Ълстър.