Ълстър започва новата година с победа над лидерите в лигата Лейнстър на RDS
Breaking News | 2024-01-01 | 22:02:19

Ълстър започна 2024 г. с гръм и трясък, като победи лидерите на BKT United Rugby Championship Лейнстър с 22-21 за едва третата си победа в 22 посещения на RDS Arena.

Дясната обувка на Били Бърнс беше в най-добрата си творческа форма, организирайки опити за Ник Тимони (2) и Джейкъб Стокдейл, докато Ълстър заслужено водеше с 19-14 на полувремето.

Ленстър, който имаше две късни оттегляния в лицето на капитана Джеймс Райън и Джими О'Брайън, премина през Сиан Хийли и Роб Ръсел, за да изтрие първоначалния дефицит от 12 точки.

Наказание на Джон Куни постави Ълстър в предимство от 22-14, и въпреки че Дан Шийхан отговори с удар, териториално доминиращият Лейнстър не успя да избегне първото си поражение от първия уикенд на сезона.

Вземайки лист от книгата на Сейл, Бърнс ловко ритна зад удара защита. Тимони събра топката, победи опита на Ръсел да се справи и се плъзна въпреки предизвикателството на Киаран Фроули.

След превръщането на Куни, Тимони и Стюарт Макклоски скоро отново се нахвърлиха напред в ужасно мокри условия. Защитата на Лейнстър беше разкрита от друг удар на Бърнс, давайки на Стокдейл удобен удар отляво.

Изоставайки с 12-0 в началото, нападателите на Лейнстър овладяха контрола и Хийли се разби за своя 31-ви опит в 270 провинциално изяви, които Сам Прендъргаст преобразува.

Най-добрите играчи на масите излязоха напред, след като Прендъргаст и Томи О'Брайън преместиха Ръсел в 23-та минута.

Прендергаст реагира най-бързо на ритник от Джеймисън Гибсън-Парк, който отскочи от напречната греда, а 20-годишният флай-халф също се обърна с апломб.

Въпреки това, пет минути преди почивката, Люк Маршал и Том О'Тул изнесен добре, преди напречният удар на Бърнс да мине над главата на Прендергаст и да отскочи до Тимони, за да удвои резултата си.

Кууни се изви над класна реализация и откри гола за второто полувреме с дузпа в 55-ата минута. #

Въпреки това, след като съставът на Ълстър ги разочарова, Лейнстър намали разликата до само 22-21 с навременен опит на Шийхан. вдигна домакините предварително и нововъведеният Хари Бърн успя да постигне трудното превръщане.

Победили на стадиона на Болсбридж през 2013 г. и 2021 г., Ълстърмен паднаха в защита, като Маршал решително пресече пас на Гибсън-Парк.

Перфектният ритник на заместника Нейтън Доук също принуди Фроули да допусне аут близо до линията на Лейнстър.

Последно победен на RDS от Vodacom Bulls през юни 2022 г., Лейнстър спечели дузпа в схватка в последния издих, но Бърн прекали с удара си от далечна дистанция, оставяйки Ълстър да празнува знаменита победа.