АНАЛИЗ: Джетс играят по правилния начин, но малките неща допринасят за загубите
Global News | 2023-12-01 | 18:51:04

„Трябва да играете с емоция, трябва да играете със страст.“

Това бяха думите на треньора на Winnipeg Jets Рик Баунес след мача с Едмънтън Ойлърс в четвъртък вечер. И в по-голямата си част тази версия на Джетс изигра целия сезон с емоция и страст. Те са играли - или трябва да кажа, те се учат да играят - по правилния начин. Разочарованието за повечето играчи на Уинипегер е, че колкото и силен старт да имаше този отбор, последните два домакински мача не доведоха до никакви точки.

Джетс играят по правилния начин – играят физически, бързо с емоции и страст. Но понякога дребните неща изскачат и те хапят.

Във вторник бяха двете силови игри пет на три и горещ вратар. В четвъртък вечерта никога не беше шайбата от лицевото лице и случайният гол в третия, който промени хода на преднината от 1-0 в загуба с 3-1. И когато имам предвид никога да нямам шайбата, имам предвид никога да нямам шайбата. Едмънтън спечели 71 процента от двубоите в мача, включително 13 от 20 в третия период. Трудно е да започнеш игра за отбелязване на гол, когато не започнеш с шайбата.

В продължение на 40 минути отборът се изправи срещу Конър МакДейвид и възраждащия се Ойлърс. Всъщност това беше разочароваща нощ за звездата от Oilers. Адам Лоури, Дилън ДеМело и Нийл Пионк свършиха страхотна работа срещу номер 97 — и само в точката за лицевия удар, където Макдейвид спечели 16 от 18, най-добрият играч в играта оказа истинско въздействие.