АНАЛИЗ: Планът се обединява във високата победа на Джетс срещу Колорадо
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-08 | 16:42:19

През 80-те имаше телевизионно шоу, наречено The A-Team. Джордж Пепард играе ролята на Ханибал Смит и това е изтъркано шоу за отряд от наемници, които поправят грешка. Във финалната сцена от 60-те минути героят на Пепард винаги завършваше шоуто с една и съща реплика: „Обичам, когато планът се съчетава.“

Бих си помислил след победата с 4-2 в четвъртък вечерта Треньорът на Денвър, Уинипег Джетс Рик Боунес може да насочи най-добрия си Джордж Пепард. Това беше жизненоважен мач за Джетс да се представят – и се представиха.

Connor Hellebuyck беше много добър при победата. Той имаше 32 спасявания срещу Avalanche и никога не изглеждаше извън контрол. Капитанът Адам Лоури даде тон с гол в последните секунди на първия период и след това преведе Джетс чрез ключово наказателно убийство в началото на третия. Кайл Конър, най-тихата суперзвезда на НХЛ, вкара още два гола и вече има 17 в 25 мача.

Може би най-впечатляващият аспект от играта за мен беше балансираното време на леда — нито един играч не беше останал на пейката . Всеки нападател е играл поне 10 минути. Балансирана атака от дълбок отбор. И на синята линия, групата от шестима бяха великолепни в това да задържат звездите на Колорадо отвън.