Андреас Перейра при дубъла като Фулъм разби надеждите на Уест Хям за завръщане в Европа
Breaking News | 2024-04-14 | 18:41:19

Европейските надежди на Уест Хям претърпяха втори удар в рамките на четири дни след кротко поражение с 2:0 у дома от Фулъм.

Чуковете бяха победени с 2-0 от лидера в Бундеслигата Байер Леверкузен в първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа в четвъртък, оставяйки им планина за изкачване в мача-реванш.

След това те взривиха шансът да се изкачи до шесто място във Висшата лига и веднага да се върне в европейския трус, след като два гола на Андреас Перейра осигуриха първа победа от четири за Фулъм.

Това беше първият път, когато Котиджърс спечелиха като гост Уест Хям от 2001 г. насам и след като доминираха в обратната среща с 5-0 през декември, те направиха дубъл в лигата над съперниците си от Лондон за първи път от 1966 г.

Леверкузен няма да се тресе в обувките си върху доказателството за това плахо представяне.

И все пак Уест Хям трябваше да продължи напред в началните моменти, когато топката на Лукас Пакета над горната част видя десния бек Владимир Коуфал да нахлу в зоната.

Първоначалното му усилие беше отблъснато от Бернд Лено и когато топката рикошира в краката на Михаил Антонио, нападателят пламна от осем ярда.

След това Мохамед Кудус се изви широко, но пред оживения Пакета, който е наказан срещу Леверкузен в четвъртък вечерта, уцели страничната мрежа.

Но въпреки яркото си начало, Уест Хям допусна първата атака на Фулъм след девет минути, гол, който би накарал мениджъра Дейвид Мойс да разкъса своите косъм.

Константинос Мавропанос се опита да свали центриране от дълбочина на Алекс Иуоби, но успя само да подари топката на Перейра, който беше пуснат свободен удар от Найеф Агерд.

Бразилецът имаше простата задача да чукне топката покрай вратаря на "чуковете" Лукаш Фабиански и да завърши в празна врата.

Перейра за малко да има секунда миг по-късно, когато се плъзна, за да пресрещне подканящото центриране на Уилиан, но го насочи

Куфал все още не е отбелязал гол за Уест Хям, откакто се присъедини преди три години и половина, и той илюстрира защо, когато пропусна добра възможност след центриране на Пакета.

След break Фабиански направи голямо спасяване, за да избие удара на Иуоби встрани, но беше безсилен да попречи на Перейра да удвои преднината след 72 минути.

Пакета беше ограбен в средата на терена от Жоао Палиня и Перейра постави топката на Родриго Муниз . Той игра в Ивоби, който избухна напред, преди да центрира за Перейра, за да нанесе още едно лесно завършване.

Унищожително поражение за Чуковете имаше тъжен послепис, когато тийнейджърът резерва Джордж Ърти трябваше да бъде изнесен на носилка след страдание сериозна травма на главата при сблъсък със съотборника си Едсон Алварес, само две минути след дебюта му във Висшата лига.