Англия накуцва за равенство с Швеция, за да започне защитата на европейската титла - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-04-05 | 00:11:24

Лъвиците започнаха защитата на европейската си титла с равенство 1-1, след като голът на Фридолина Ролфьо през второто полувреме отмени откриването на Алесия Русо от първото полувреме на Петък вечер.

Русо изведе Англия напред преди 24 минути, посрещайки възхитителното центриране на Лорън Джеймс с удар с глава. Голът тушира ​​част от огъня на атаката на Швеция, която не се нуждаеше от време, за да изстреля началните си предупреждения.

Наистина, Стина Блекстениус два пъти изпробва защитната линия на Англия с едва три минути до края, когато Йохана Ритинг Канерид, блещукаща навсякъде, проряза халфовата линия, знак за интензивността и упоритостта, с които гостите бяха склонни да играят.

Русо от Арсенал падна четири минути преди грубо предизвикателство и изглеждаше в известен дискомфорт след продължително лечение. Грейс Клинтън, впечатляваща през цялото време на позиция № 10, стреля от воле при последвалия свободен удар.

Швеция проби напред със скорост като на рапира, фокусирайки се върху лявата страна на Англия. Гостите продължиха да заплашват на контра, а Ролфьо направи удар до 20 минути до края, няколко минути преди Русо да тласне европейските шампиони в ранна преднина след страхотна работа на Джеймс.

Швеция беше неизчерпаема в търсенето си на изравнителен гол през първото полувреме, достигайки в моменти чрез Ролфо и Ритинг Канерид. Но защитата на Англия от Алекс Грийнууд и Лоте Уубен-Мой, подкрепяна от крайните защитници Ниам Чарлз и Луси Бронз, се оказа непоколебима въпреки някои колебливи моменти.

Второто полувреме донесе повече от същото, Швеция започна по-ярко и целенасочено, но не успя да се възползва максимално от шансовете си. Лъвиците, макар и фаворити в мача, се оказаха с много малко възможности да го покажат. Джеймс изглеждаше опасен и в най-малката част от пространството и Швеция рутинно не знаеше как да се справи със заплахата.

Но напрежението в крайна сметка си каза своето, когато шведът Ролфо отбеляза с глава след центриране на резервната Роза Кафаджи, гол по стряскащ начин, подобен на този на Русо през първото полувреме. И Швеция трябваше да е напред, тъй като Блекстений беше освободен за един на един с английската номер 1 Мери Ърпс, но нападателят на Арсенал провлече удара си встрани.

Пристигането на Бет Мийд направи Англия по-заплашителна перспектива, но мъките на Англия пред гол продължи. Лорън Хемп почти изпрати Уембли в пристъпи на истерия с късен победител, но вратарят на Швеция Дженифър Фалк бързо напусна линията си, преди Магделена Ериксон да защити последващия удар с изчистване извън линията. Късните фузилади на Англия обаче се оказаха напразни, тъй като състезанието приключи напълно.

По-долу са основните теми.

1. „Групата на смъртта“ може да има известна истина

Лора Уудс попита преди началото на мача дали може да нарече квалификационната група на Англия страховитата „Група на смъртта“. Легендата на Арсенал Иън Райт беше недвусмислен: "Не, ние сме европейски шампиони".

Не може да се отрече предизвикателството, което стои пред Англия, докато се опитва да защити европейската си титла. Три от шестте най-добри нации в света са в тази квалификационна група (Англия сред тях), докато Република Ирландия представлява труден противник сама по себе си.

Въпреки това 60 000-те присъстващи в петък биха очаквали явна победа от техните домакини. Вместо това през голяма част от състезанието феновете се забавляваха с хартиени самолети, светлини на камери и барабани.

Англия едва ли беше доминиращата сила тук, Швеция диктуваше голяма част от играта и накрая получи своите справедливи награди след един час, докато изравниха. Първите двама от тази група преминават автоматично към Европейското първенство, третият се отказа от място в плейофите.

И все пак, ако някой вярва, че ще бъде лесно защитаващият титлата да бъде един от отборите, които се наслаждават на автоматичното прогресиране, ще бъде невероятно сбъркан. Швеция предложи първия предупредителен знак.

2. Англия се бори да се справи с енергията на Швеция

От самото начало Швеция обяви, че е тук, за да играе и оттогава Англия се бореше да придаде обичайната си доминация, като грешните пасове почти не помагаха и атаката им изглеждаше все по-изолирана с течение на играта носеше на. Докато Швеция остана доминиращата сила по време на състезанието, тичайки със скорост в задната линия на Англия на контра, Лъвиците се бореха да изравнят своите физически и енергийни нива.

Имаше и въпросът със заместниците. Докато Швеция добави повече атакуващ импулс и ентусиазъм към вече главоломното представяне на гостите, резервите на Англия като че ли изсмучиха малко енергия от играта, особено напускането на Клинтън, което остави халфовата линия на Англия отворена и уязвима. Едва в последните минути Англия внезапно натисна газта, страхът да не започне кампанията си само с точка.

Това, че имаше точка за разделяне, беше в много отношения случайно, след като Блекстений успя да изстреля удара й встрани. Нетипична липса на сплотеност определи представянето на Англия, която ще трябва да отговори добре срещу Република Ирландия, за да гарантира, че началното равенство няма да се повтори.

3. Сблъсък на нападателите на Арсенал

В началната фаза на този мач Блекстениус от Арсенал изглеждаше нападателят от северен Лондон, който ще спечели заглавията. Беше Блекстений с шанс в първата минута, а Русо напусна моментално с контузия в глезена, сякаш предвестници на вечерта.

Но задържането на Русо за Англия беше впечатляващо през цялото време и особено решаващо за излизане от задънената улица. Това, че тя също така реализира шанса – истински нападателски завършек – беше навременно напомняне за атакуващото предимство, което предоставя, когато е на терена. Швеция имаше своите шансове, но не успя да реализира (те имаха девет удара без нито един към целта с повече от един час).

Blackstenius имаше златна възможност да изведе Швеция във възхода след изравнителния гол на Ролфо, но нападателят, който се нахвърли върху Ърпс във вратата, успя да разшири усилията си, пропускането за Англия беше огромно. Друг голям шанс пристигна за шведската нападателка, но тя избра да намали вътре на десния си крак, където Убен-Мой се справи лесно с нея.

4. Без начало за Уилямсън. Вигман предупреди в четвъртък, че всеки потенциален старт за Уилямсън, който беше заменен рано по време на триумфа на Арсенал във финала за Купата на лигата, ще зависи от тренировката за деня. В крайна сметка рискът от по-нататъшно нараняване доведе Уилямсън да започне на пейката.

И все пак това означаваше титулярно място за нейната съотборничка в Арсенал Лоте Вубен-Мой, която впечатлява през цялата година за клуба и страната. Вигман спомена на пресконференцията си, че Англия е на „добро място“ с качество на защитата и Wubben-Moy със сигурност е доказателство за това, като се справяше добре, за да смекчи заплахите на нейния клубен съотборник Blackstenius в първите 45 минути.

Въпреки това, постоянният натиск и заплахите от Швеция в крайна сметка си казаха думата и защитата на Англия се бореше да се справи с темпото и упоритостта на Швеция.

5. Клинтън потвърждава старта

Може да се почувства, че места като това са запазени за фенката на Грейс Клинтън, но полузащитникът на Тотнъм Хотспър (под наем от Манчестър Юнайтед) със сигурност го заслужава. Потенциално изненадващо включване в тези стартови XI, макар и да не е, ако вземете предвид някое от предишните й изпълнения за Англия.

Това, че това беше първият състезателен старт на звездата на Спърс за Англия, прави представянето й още по-впечатляващо, като се има предвид колко безпроблемно се вмъкна в екипировката сред група играчи от световна класа. Въпреки че може да се откаже от случая, за да бъде включена сред тях, и в петък тя показа своята мощ още веднъж.

Нейните умения на полузавъртане и бягания в наказателното поле бяха типични за нейното качество, но начинът, по който тя помогна на Англия да се закрепи в мача в ранните етапи, когато Швеция заплашваше, се оказа толкова важен. Тя беше заменена точно преди изтичането на часа от Ella Toone, но доказа защо й беше дадено одобрение да започне, тъй като халфовата линия изглеждаше още по-уязвима без нейното влияние.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия