Английската суперзвезда Хари Кейн счупи нов рекорд по точки в Германия
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-18 | 17:54:53

Хари Кейн продължи страхотната си голова форма, като счупи още един рекорд при победата на Байерн Мюнхен с 3-0 срещу Щутгарт в неделя.

30-годишният Кейн вкара два гола в мача, като вторият му го направи най-бързият играч, достигнал 20 гола в Бундеслигата. Английският национал достигна забележителността в 14 мача – това са седем мача по-малко от предишния рекордьор Уве Зеелер.

Звездата на Манчестър Сити Ерлинг Хааланд, тогава с Борусия Дортмунд, отне 22 мача, за да вкара 20 гола.

„Това беше може би най-доброто представяне за сезона“, каза Кейн за победата на Байерн, без да се спира на собствените си постижения.

„Нашата интензивност беше много добра в това, което беше голяма игра. Всички се справиха добре, включително и играчите, които влязоха в отбора.

„Нуждаем се от целия отбор. Като цяло беше много добро представяне днес. Можем да се гордеем с това.”

Кейн трябваше да чака по-малко от две минути за първия си гол в мача. Гостите дадоха евтино топката в собствената си половина, което позволи на Лерой Сане от Байерн да се откъсне.

Нападателят запази самообладание, за да заобиколи връхлитащия вратар на Щутгарт, преди да отнесе топката към Кейн, който чукна в отворената врата.

След това нападателят отбеляза втория си гол 10 минути след полувремето, като насочи удар с глава в ъгъла на мрежата от близка дистанция.

Кейн вече има четири гола преднина като най-добрия голмайстор на лигата този сезон. Серху Гираси от Щутгарт, който беше много мълчалив в неделя, е втори с 16 гола.

Защитникът на Байерн Ким Мин-Дже отбеляза третия гол за домакините, за да осигури важна победа в битката за титлата в Бундеслигата.

Шампионът на Бундеслигата сега е втори, на четири точки зад Байер Леверкузен, след като изигра мач по-малко.

Въпреки че продължава опитите си да спечели 12-та поредна титла в Бундеслигата, Байерн ще се изправи срещу италианския Лацио в осминафиналите на Шампионската лига, след като жребият беше направен по-рано в понеделник.

Източник: cnn.com