Антъни Гордън е в целта като Нюкасъл побеждава при победата във Висшата лига над Ман Юнайтед
Breaking News | 2023-12-02 | 00:25:04

Шестият гол на Антъни Гордън за сезона донесе на Нюкасъл шеста поредна победа във Висшата лига на Сейнт Джеймс Парк, докато Манчестър Юнайтед стана последната им жертва.

Свраките, които се завърнаха от Пари Сен Жермен в средата на седмицата, горчиво разочаровани от равенството 1-1 в Шампионската лига, доминираха през всичките минути с изключение на последните няколко минути и може би трябваше да осигурят точките по по-категоричен начин, след като Кийрън Трипиър видя свободен удар от първото полувреме, върнат от напречната греда.

Въпреки това, 55-ата минута на Гордън – четвъртият пореден мач от домашната лига, в който той отбеляза – се оказа достатъчна, за да постигне победа с 1-0 и изпрати отбора на Еди Хау над Червените дяволи в таблицата, въпреки че радостта му беше смекчена от потенциално сериозна контузия на вратаря Ник Поуп. за равенство 3-3 в сряда вечерта, не създаде много забележителност – те видяха късен гол, отменен, след като ударът на Антони отсече Хари Магуайър в засада – тъй като серията им от пет победи в шест мача в лигата приключи пред публика от 52 214.

Обстреляният вратар Андре Онана и Диого Далот се забъркаха, докато се опитваха да се справят с центриране на Гордън, въпреки че срещуположният номер Поуп трябваше да отблъсне опита на Алехандро Гарначо в 11-ата минута с добре поставен крак, след като превъзходният пас на Бруно Фернандес го изведе зад Трипиър.

Гарначо се превърна във нарастваща заплаха отдясно на свраките, когато Манчестър Юнайтед започна да се налага, но Люк Шоу трябваше да блокира Александър Усилие на Исак в 15-ата минута, след като Трипие вкара топката в краката му в наказателното поле.

Онана спаси от Мигел Алмирон след точно едно-две между Джоелинтън и Трипие, докато Гимараеш разби удар в 18-ата минута над от дистанция, след като Тино Ливраменто се хвърли напред отляво и отсече топката назад.

Гостите скърцаха и Магуайър трябваше да бъде на точното място в точното време, за да отрази удара на Исак, насочен към вратата, преди Jamaal Lascelles да засече с глава след корнера.

Плеймейкърът Фернандес даде всичко от себе си, за да въвлече хората на Ерик тен Хаг в играта, но твърде често хората пред него не се справяха със задачата и продължаваха да изглежда по-малко сигурно отзад, когато Исак стреля настрани 12 минути преди почивката, след като Аарон Уан-Бисака изпрати с глава дългата топка на Фабиан Шар право към него.

Алмирон изви опит над гредата и напречната греда вкарвайки Далот от централната топка на Трипиър, ​​но Онана се радваше на късмета, който му убягна през последните седмици, когато Трипиър разтърси гредата с пряк свободен удар в 39-та минута, след като Магуайър повали Шар на 25 ярда.

Ливраменто, чийто ударен удар доведе до гола на Исак в Пари Сен Жермен, почти повтори дозата две минути след подновяването на играта, когато изведе Алмирон, но видя удара на парагвайския национал наполовина блокиран, за да позволи на Онана да спаси удобно.

Вратарят най-накрая бе победен секунди по-късно, когато Гимараеш търкулна топката в пътя на Трипиър и той центрира ниско към далечната греда, за да отбележи Гордън.

Шар изсвири удар от дистанция на крак над гредата на Онана тъй като домакините изглеждаха да прекратят играта, а Тен Хаг отговори, като замени Маркъс Рашфорд и Марсиал с Антони и Расмус Хойлунд.

Антъни добави сила към страна, която отчаяно се нуждаеше от вдъхновение, но малко реално ефект и Уан-Бисака оцеля при обжалванията за дузпа за игра с ръка, след като блокира удара на Луис Майли в оставащите 12 минути.

Шар трябваше да хвърли тялото си на пътя на добре ударения удар от воле на Серхио Регилон в 82-ата минута, въпреки че вечерта на Поуп завърши в агония, тъй като беше изведен от терена, след като получи контузия, докато се гмурна в очакване зад защитника.

Заместникът Мартин Дубравка беше победен с две минути оставащо нормално време на часовника, но флаг за засада дойде на помощ на уморителните свраки и те успешно договориха девет минути добавено време, за да претендират за победа.