Антоан Гризман твърди, че Атлетико Мадрид „не може да спре“ Мейсън Грийнууд по време на равенството 3-3 с Хетафе... тъй като той настоява, че наетият от Манчестър Юнайтед „им е струвал играта“
Daily Mail | 2023-12-20 | 18:05:50

И френският нападател - който се радва на зашеметяваща кампания с 16 гола в 23 мача - посочи наемащия Ман Юнайтед като причината, поради която Атлетико не успя да удържи.

'Мейсън Грийнууд наистина ни създаваше проблеми през второто полувреме, каза Гризман след мача. „Не можахме да го спрем и това ни коства играта.“

Антоан Гризман каза, че Атлетико Мадрид се е затруднил да се справи с Мейсън Грийнууд по време на равенството 3-3 срещу Хетафе в Ла Лига във вторник вечер

Гризман обясни как наетият от Манчестър Юнайтед причини много проблеми на Атлетико в играта

Вашият браузър не поддържа iframes.

Грийнууд беше изпратен под наем в Хетафе през лятото, след като беше постигнато взаимно съгласие, че няма да играе повече роля на "Олд Трафорд".

Това дойде, след като обвиненията срещу него в опит за изнасилване, нападение и принудителен контрол бяха оттеглени. 22-годишният младеж отхвърли всички обвинения.

Ходът му беше широко критикуван, но Грийнууд беше добре подкрепен от Хетафе и техните фенове от пристигането си.

Нападателят - който за последно игра за Ман Юнайтед в мач от Висшата лига срещу Уест Хем на 22 януари 2022 г. - има три гола и четири асистенции в 14 мача от Ла Лига .

И шефът на Хетафе Хосе Бордалас също похвали Грийнууд след равенството с Атлетико.

Той добави: „Казах го от първия ден, той е фантастичен играч и ще достигне най-доброто си ниво малко по малко, (и) ние се отнасяхме към него наистина добре. Целият отбор изигра страхотен мач.“

В пулсиращата среща Атлетико беше намален до 10 човека след 38 минути, когато Стефан Савич беше изгонен за два жълти , преди Гризман да ги изведе напред, когато вкара гол от центриране на Родриго Рикелме.

Във форма Борха Майорал - който е вторият голмайстор на Ла Лига с 12 гола - изравни малко след полувремето, когато се нахвърли след отбита топка.

Грийзман вкара два пъти в сблъсъка, за да изравни голмайсторския рекорд на Атлетико за всички времена от 173 гола

Грийнууд напусна Юнайтед, за да се присъедини към Хетафе под наем през лятото, след като обвиненията в опит за изнасилване, нападение и принудителен контрол бяха свалени. 22-годишният футболист отхвърли всички обвинения

Алваро Мората върна преднината за домакините, като Гризман след това направи 3-1 от дузпа 69 минути.

Въпреки това, Хетафе отказа да отстъпи и върна гол три минути преди края чрез Оскар Родригес, преди Майорал да вкара дузпа за добавеното време.

Резултатът остави Атлетико трети, на девет точки от върха в таблицата Жирона, докато Хетафе е осми, само на четири точки от местата в Европа.

Грийнууд има договор с Юнайтед до 2025 г., въпреки че не се очаква да играе отново за клуба.