Арина Сабаленка и Коко Гауф продължават да се сблъскват
Breaking News | 2024-01-21 | 13:16:48

Арина Сабаленка и Коко Гауф възстановиха реда на Откритото първенство на Австралия, като се класираха леко на четвъртфиналите.

Докато шокиращата загуба на Ига Светек от Линда Носкова на Събота означава, че никой от поставените в топ 10 не е стигнал до четвъртия кръг в горната половина на жребия, Сабаленка и Гауф са на полуфинален сблъсък в долната половина.

Нито един от тях все още не е загубил сет и те загубиха само осем игри помежду си в четвъртия кръг, като Сабаленка победи Аманда Анисимова с 6-3 6-2, а Гауф се надпреварва до победа с 6-1 6-2 над Магдалена Фреч.

Това беше особено впечатляваща победа и представяне на защитаващата титла Сабаленка, която загуби четири от предишните си пет мача срещу Анисимова.

22-годишната американка се възроди тук, след като пропусна по-голямата част от миналия сезон поради психически здравословни причини, но не можа да се справи с прецизната сила на опонентката си.

Анисимова реагира на поражението, като изпусна ракетата си на корта и я остави там, докато се отдалечаваше от Маргарет Court Arena.

„Супер съм доволен от нивото, щастлив съм от тази победа,“ каза Sabalenka. „Тя е труден съперник и съм много щастлив да я видя отново на турне. Почти съм сигурен, че тя скоро ще се върне на върха.

Това е ПЪРВА QF от Големия шлем за @marta_kostyuk !< br>
Тя победи Тимофеева с 6-2 6-1.#AusOpen • #AO2024@wwos • @espn • @eurosport • @wowowtennispic.twitter.com/8WDQbgt1El

— #AusOpen (@AustralianOpen ) 21 януари 2024 г.

„Наистина искам да остана тук толкова дълго, колкото мога до последния ден и, надявам се, можем да получим това още веднъж.”

В последните осмина Сабаленка ще се изправи срещу деветата поставена Барбора Крейчикова, която сложи край на серията на 16-годишната Мира Андреева с 4-6 6-3 6-2 победа.

Гауф стъпва по нова почва, след като стигна до осминафиналите в Мелбърн Парк за първи път.

„Много съм щастлив да бъда на тази позиция и да бъда тук“, каза 19-годишният. „Мисля, че имах три четвърти рунда. Готино е да преодолееш тази гърбица. Надявам се, че мога да продължа за още.“

След това тя ще се изправи срещу Марта Костюк от Украйна, която попадна в последните осем на турнир за първи път време с победа с 6-2 6-1 над квалификантката Мария Тимофеева.

Костюк направи своя пробив тук преди шест години като 15-годишна, достигайки до трети кръг, и тя каза: „Определено много се е променило. Наистина имам чувството, че е било в друг живот. Много неща се случиха през последните шест години. Променил съм се може би шест пъти вече.

„Винаги казвам, че мисля, че промяната винаги е добра. Това означава, че не стоя на едно място. Независимо дали чувствате, че се променяте по най-лошия или по-добрия начин, мисля, че е добре да продължите да се случват всички промени.

„Вече беше адски хубаво пътуване досега. Минаха много години и съм много щастлив, че все още се чувствам свеж.“