Арина Сабаленка спечели Маями Оупън в първи мач след смъртта на бившия й партньор
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-23 | 15:41:20

Арина Сабаленка победи Паула Бадоса във втория кръг на Маями Оупън в петък, играйки само няколко дни след смъртта на бившия си партньор, бивш професионален хокеист на лед Константин Колцов.

Беларуската номер 2 в света бе сбогом в първия кръг на турнира заради поставената си позиция и така излезе на корта за първи път тази седмица срещу испанката Бадоса, излизайки с победа с 6-4 6-3.

Колцов, който изигра 144 мача за Питсбърг Пингуинс от НХЛ, почина в това, което полицейското управление на Маями-Дейд нарича „очевидно самоубийство“, без да има подозрения за груба игра.

„Смъртта на Константин е немислима трагедия и докато вече не бяхме заедно, сърцето ми е разбито“, каза Сабаленка в изявление в сряда. „Моля, уважавайте моето лично пространство и личното пространство на семейството му в този труден момент.“

Бадоса е един от близките приятели на Сабаленка по време на турнето и преди мача говори дълго за това колко трудна е била седмицата. След мача им двойката се прегърна на мрежата и сподели миг заедно.

„Не, изобщо не бях изненадан (от играта на Сабаленка)“, каза Бадоса пред репортери след загубата от Сабаленка. „Тя е много, много силна жена, силна личност, можете да го видите на корта. Знаех, че тя ще играе много добре и й казах, че й пожелавам всичко най-добро и нека видим дали ще може да стигне много дълбоко в този турнир.“

Въпреки че Сабаленка сервира три двойни грешки в началните си два гейма на сервис, тя се установи в обичайния си, мощен ритъм и проби опонентката си при 4-3, преди да завърши сета.

След това, във втория сет, тя проби Бадоса още два пъти, докато собственият й сервис остана непревземаем и тя завърши победата си за час и 23 минути.

Сега Сабаленка ще се изправи срещу Анхелина Калинина от Украйна в третия кръг на турнира.

На друго място в турнира шампионката от US Open Коко Гауф победи аржентинската квалификантка Надя Подороска с 6-1 6-2, за да си осигури място в третия кръг.

Бележка на редактора: Ако сте в САЩ и вие или ваш близък сте обмисляли самоубийство, обадете се на 988 или 1-800-273-TALK (8255), за да се свържете с обучен консултант. Извън САЩ, световна директория с ресурси и международни горещи линии се предоставя от и можете да се обърнете към .

Източник: cnn.com