Аризона Койотс вият за последен път с победата над Едмънтън Ойлърс
Global News | 2024-04-18 | 07:14:04

Аризона Койотс прекратиха съществуването си с победа с 5-2 над Едмънтън Ойлърс в сряда вечер. Франчайзът се премества в Солт Лейк Сити.

Койотите вкараха ранен гол, когато шайбата удари рефера и отскочи до Лиъм О'Брайън, който погреба удар покрай Калвин Пикард. Сам Карик изравни, умело отклонявайки шамарно подаване от Матиас Екхолм за своята десета за сезона.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Матиас Мачели се насочи към бекхенд при пробив, за да направи 2-1 Койотс във втория.

Лоусън Краус завърши хубава игра с пас, за да увеличи преднината на Аризона пет минути след третата. Три минути по-късно Уорън Фьогеле проби в средата и отбеляза своя 20-и за сезона. Койотите отговориха с гол на бившия петролен крал на Едмънтън Дилън Гюнтер. Пикард беше изтеглен за допълнителен нападател с 5:12 до края. Шон Дурзи незабавно вкара празна мрежа.

Ойлърс, 49-26-6, ще завършат редовния сезон на пътя срещу Колорадо Аваланш в четвъртък (630 CHED, Face-off Show от 18:00 ч., мач от 19:30 ч.).