Армията се задържа със стойка на гол линията в последните секунди до върха на Navy
New York Post | 2023-12-10 | 05:11:25

ФОКСБЪРО, Масачузетс — Линейният защитник на армията Калиб Фортнър вкара гол в четвъртата четвърт и след това препълни куотърбека Тай Лаватай на шест инча от голлинията с Остават 3 секунди, за да помогнат на Черните рицари да победят ВМС със 17-11 в събота и да спечелят 124-ата среща на най-старите академии за обслужване в нацията.

След като изоставаше със 17-3, Lavatai поведе Midshipmen до един тъчдаун, за да направи мача с един резултат и след това ги доведе до Army 6. Без таймаут и около 30 секунди оставащи, Lavatai хвърли две незавършени удари, преди да удари Алекс Tecza, който беше атакуван на 2.

Без таймаути — и без възможност да насочат топката при четвърти надолу — Navy се качиха да се подредят и успяха да прекратят играта. Lavatai се втурна напред, докато целият му екип се натискаше, пред него и отзад, но армията удържа позициите си.

Играта беше освирквана и повторението потвърди, че топката никога не е преминавала голлинията. За да убие оставащите 3 секунди, армейският куотърбек Брайсън Дейли щракна с пушка, поколеба се и излезе от крайната зона за умишлена безопасност.

Кадетите започнаха да щурмуват терена, преди да бъдат върнати за нов преглед, за да видят дали времето е изтекло. Потвърждението от кабината предизвика още една вълна от армейски фенове на терена.

Брайсън Дейли пробяга 84 ярда и хвърли първия пас за тъчдаун на армията срещу флота от 2015 г. насам, за да помогне на Черните рицари да се похвалят за втора поредна година и за шести път от осем опита.

Кание Удох пробяга 88 ярда за Армията, която също спечели трофея на главнокомандващия, който отива при отбора с най-добър рекорд в директни мачове срещу други академии за обслужване. Черните рицари разстроиха тогава-No. 17 Военновъздушни сили миналия месец.

Мачът на патриотите на стадиона на Патриотите донесе инжекция от помпозност и вълнение на Gillette Stadium, където шесткратните шампиони на Super Bowl се препънаха с рекорд 3-10 и не успяха да отбележат гол в последния си домакински мач. Нова Англия е на крачка от най-лошия сезон през трите десетилетия на Бил Беличик като главен треньор на НФЛ, лишавайки част от блясъка на отдадения военноморски мъж, който е в дискусията за Най-великия за всички времена.

вижте също

Глупавият момент на армията и флота на Бил Беличик последва неудобния отговор на Робърт Крафт относно сигурността на работата

Носейки златни униформи, които отдаваха почит на войниците Dogface от 3-та пехотна дивизия, армията поведе с 10-0 срещу отбор на флота, който нямаше завършени пасове на полувремето.

Лаватаи, резервният куотърбек на Navy, замени започналия Xavier Arline през втората четвърт, като се втурна за 74 ярда и завърши 16 от 26 подавания за 176 ярда. Lavatai насочи Navy в полева позиция в началото на четвъртата част, за да направи 10-3.

Но след около пет минути оставащи, Фортнър изби топката, вдигна я при един отскок и избяга 44 ярда за тъчдаун, който даде преднина на Армията със 17-3.

Lavatai удари Jayden Umbarger от 14 ярда, за да направи 17-9 с по-малко от пет минути до края; преобразуването на 2 точки е неуспешно. След неуспешен удар от вътрешната страна, Navy форсира удар и се приближи на сантиметри от потенциален изравняващ резултат.

За своето 124-то издание, America’s Game направи първото си пътуване до Масачузетс, където Джордж Вашингтон за първи път пое командването на Континенталната армия и USS Constitution – най-старият военноморски военен кораб в света – е акостирал.

Организаторите притиснаха един уикенд с дейности на исторически места в района, включително рали за ободряване, състезание по набирания и дебат във Faneuil Hall, церемония за отбелязване на 250-ата годишнина от Бостънското чаено парти и теглене на война при Стария северен мост в Конкорд, мястото на „изстрела, чут по света.“

Близо 100 автобуса превозиха ученици от Уест Пойнт и Анаполис до Фоксбъроу, където те излязоха на терена в своите сиви и сини рокли в „поход на бригадата от мичмани и корпуса на кадетите“ преди играта. Ултрамаратонските щафетни екипи пускаха топки за игра от своите кампуси, а парашутните екипи се пускаха на линията от 50 ярда. Новобранците положиха клетва по време на таймаут през третата четвърт.

Представители на двете академии дойдоха в средата на терена за хвърлянето на монета; армейските кадети залепиха върху сивите си палта „ЯЖТЕ САЛМАРИ“; Navy контрира с „NUKE ARMY.“

Тъй като Пейтриотс получиха почивен уикенд след победата си в Питсбърг в четвъртък вечерта, Беличик участва в шоуто преди мача – сложи си шлем от епохата на Роджър Стаубах, за да даде своята прогноза. Беличик, който е израснал в Анаполис, докато баща му е работил като помощник-треньор на флота в продължение на 34 години, говори с играчите в петък вечер.