Арсенал 2-1 Брентфорд: Късният удар с глава на Кай Хаверц спестява изчервяването на Арън Рамсдейл след неговия по-ранен ВОЙ и внася победа на Артилеристите, която ги изпраща на върха във Висшата лига
Daily Mail | 2024-03-10 | 02:30:51

За Havertz това означаваше четвърти гол от четири. За Арсенал, осма поредна победа в лигата. За Манчестър Сити и Ливърпул, да не говорим за Брентфорд, удар в червата.

И все пак това беше едва половината от историята, защото останалото е свързано с приключенията на Рамсдейл - вечерта му беше наистина нещо. Поради недопустимостта на Дейвид Рая да се изправи срещу клуба-майка, това беше първият старт на Рамсдейл от каквото и да е описание от два месеца и вероятно последният му, ако търси нови възможности това лято.

Кай Хаверц вкара късен победител, за да осигури победа на Арсенал с 2-1 над Брентфорд в луд мач

Хаверц мощно прехвърли Марк Флекен в гол за Брентфорд, за да спечели победата

Аарон Рамсдейл изпита облекчение да види късния победител, след като по-ранна грешка доведе нивото на Брентфорд

Вашият браузър не поддържа iframes.

Brentford (3-5-2): Flekken 6.5; Йоргенсен 6, Айер 6,5, Колинс 7; Рьорслев 5.5, Ониека 6 (Ярмолюк 78), Норгаард 6 (Йенсен 34, 6.5), Джанелт 6, Луис-Потър 6; Toney 6, Wissa 7 (Maupay 78).

Неизползвани резерви: Strakosha, Ghoddos, Damsgaard, Baptiste, Kim, Arthur

Железен картон: Ониека, Занка, Йоргенсен

Томас Франк 6.5

Съдия: Робърт Джоунс 5

Ако се окаже, че това е неговият знак, тогава какъв странен начин. Първият от трите му ключови момента дойде четири минути след добавеното време на първото полувреме, когато Арсенал отбеляза 1-0 чрез удар с глава на Деклан Райс.

От тази позиция на комфорт и с нещо, за да докаже собственото си понижаване, Рамсдейл извърши огромен рев с необяснимото си решение да контролира гръб на Габриел когато Йоане Уиса беше само на няколко метра. Тази маневра срещна предсказуем край и бедният тип изглеждаше потиснат.

Но ако измерваме характера по това как човек реагира на неуспех, тогава браво на Арсенал и добре на Рамсдейл. Двете му спасявания с върха на пръста, за да спре Иван Тони и Нейтън Колинс през второто полувреме, бяха зашеметяващи.

Разбира се, той само копаеше пътя си от дупка, която сам създаде, но щеше да бъде толкова лесно да се сгъне след такава ужасна грешка. Вместо това той беше платформата, на която Хаверц победи.

„Наистина съм щастлив с него“, каза Артета. „Той е човек с огромна индивидуалност и смелост. Той трябваше да реагира и го направи по невероятен начин. Той наистина ни помогна да спечелим мача.’

Той го направи, но трябва да се съсредоточим и върху гола, който го спечели. Мениджърът на Брентфорд Томас Франк говори от името на мнозина, като каза: „Всъщност не мисля, че Хаверц трябва да е на терена, когато отбеляза гола. Това беше ясно гмуркане.’

Неговото гмуркане при предизвикателство от Колинс беше ясно, така че разочарованието на Брентфорд ще бъде оправдано, като се има предвид, че той вече беше с резервация.

Деклан Райс даде преднина на домакините само след 19 минути в нещо, което изглеждаше като още един удобен мач

Рамсдейл беше закрит от Bees нападател Yoane Wissa, връчвайки на отбора  подарък точно преди почивката

Завръщането на нападателя от Конго от AFCON беше навременно с лошата форма на отбора в лигата

Времето ще покаже дали това решение ще изиграе роля в по-широката надпревара за титлата, но засега Арсенал се възползва от късмета и го следва.

Напоследък те са изследване на доминацията; този път те спечелиха с упоритост, дори и да нямаше представа, че този ще се превърне в такъв проблем.

След 20 минути доминация, пробивът беше постигнат от Райс след грубо центриране от Бен Уайт, който беше създал ъгъл за подаване чрез умела размяна на подавания с Букайо Сака.

Отборът на Микел Артета се бори с трудностите, за да запише жизненоважна победа, която ги кара да се изкачват на върха в лигата преди сблъсъка на Ливърпул срещу Манчестър Сити в неделя

Оттам Райс се възползва от малко крехко отбелязване на Мадс Роерслев и отбеляза с глава - класически централен нападател с глава от полузащитник, който може да направи много от всичко.

Втори гол почти последва, когато Хавертц се отби в един на един, но до този етап Брентфорд беше мъртъв във всички отношения, с изключение на числата. И тогава всичко се обърна с грешката на Рамсдейл. Истината е, че нямаше нищо лошо в задния пас на Габриел – този беше изцяло на вратаря и решимостта на Уиса да тества неговото докосване. Умно момче.

Ако имаше облекчение за Рамсдейл, то е, че двете му спасявания с върха на пръста от Иван Тоуни и Нейтън Колинс спряха драмата да се превърне в криза, преди Хаверц, самият той е пример за промяна на съдбата, осигури победата с късния си удар с глава.

„Чувствах се страхотно“, каза Артета. „Трябваше да се вкопчим и да спечелим правото да го спечелим. Трябва да печелите този вид игри и да покажете решимостта да го направите.“