Арсенал намали изоставането си от лидера Ливърпул, след като се труди за победа в Нотингам Форест
Breaking News | 2024-01-30 | 00:26:19

Арсенал преодоля слабото представяне през първото полувреме, за да намали изоставането от лидера във Висшата лига Ливърпул до две точки след победа с 2-1 в Нотингам Форест.

Артилеристите изглеждаха беззъби през първото полувреме, но се събраха, за да регистрират три големи точки благодарение на головете на Габриел Жезус и Букайо Сака.

Резултатът ги оставя начело на Ливърпул, който могат да увеличат преднината си обратно до пет точки срещу Челси в сряда вечерта.

Форест нямаше намерение да спечели победата в прагматичния подход, използван от Нуно Еспирито Санто, но те направиха мач в края на краищата, когато Тайво Ауонии отбеляза в 89-та минута.

Арсенал успя да сложи край на серия от три загуби на Сити Граунд и да прогони призраците от поражението през миналия сезон, с което предизвикателството им за титлата приключи.

Положението на Форест в подножието на Висшата лига изглежда несигурно, тъй като те се намират на две точки над зоната на изпадащите със заплахата от точки приспадане за нарушаване на финансовите правила, надвиснали над тях.

Не е в състава на Нуно да играе експанзивна игра и планът му беше да постави хора зад топката и да зададе на Арсенал въпроса дали могат да ги нарушат падна.

Първото полувреме даде отговор с категорично не, тъй като въпреки цялото си притежание на топката и териториално предимство на артилеристите им липсваше остро острие, за да затруднят Форест.

Те имаха седем удара цел, но никой от тях не изпробва бившия си съотборник Мат Търнър в гола на Форест, с моментна стрелба на Сака, която се отклони от Мурильо и току-що направи най-близкото до излизане от безизходицата в първите 45 минути.

Форест не предложи почти нищо като атакуваща сила, регистрирайки само едно подаване в последната трета в първия половин час, като ударът на Данило над гредата от дистанция беше единственият им истински набег напред.

Артилеристите започнаха да обръщат винта след второто полувреме и поставиха вратата на Форест под сериозна заплаха за първи път.

Търнър беше принуден да направи първото си спасяване, когато отстрани Отразеното усилие на Saka със силна ръка преди най-добрият им момент да дойде четири минути по-късно.

Сложен ход, включващ Saka и Martin Odegaard, доведе до игра на Jesus, но той разби усилието си от тесен ъгъл в греда.

В крайна сметка натискът на Арсенал се изрази, когато те поведе в 65-ата минута, въпреки че Търнър няма да иска да го види отново.

Форест изключи от вкарването на Зинченко и Исус избухна към линията, където ударът му с пръсти на краката мина през краката на Търнър и в мрежата.