Арсенал печели с 6-0 в „един от най-едностранчивите мачове“ в историята на Висшата лига
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-05 | 13:35:38

В това, което беше един от най-едностранчивите мачове в историята на английската Висша лига, необузданият Арсенал разби Шефилд Юнайтед с 6-0 в понеделник.

Беше трудно да не съжалявам за феновете на Блейдс, които бяха направили усилие да присъстват на мача на Брамал Лейн, тъй като гостуващият Арсенал просто разби домакина в вълна от атакуващи намерения.

Всъщност мачът приключи само след 15 минути, когато "артилеристите" поведеха с 3-0.

Капитанът Мартин Одегаард даде старт на шоуто с гол в петата минута, последван малко от автогол на Джейдън Богъл. След като Габриел Мартинели отбеляза трети в 15-ата минута, много привърженици на Шефилд Юнайтед решиха, че са видели достатъчно и започнаха да напускат стадиона.

Масовото изселване нарасна едва след като Kai Havertz и Declan Rice направиха 5-0 преди полувремето.

„Това беше позор от гледна точка на половин футбол“, каза специалистът от Sky Sports Джейми Карагър по време на предаването на полувремето. „Мисля, че това беше една от най-едностранните игри, които съм виждал.

„Това е шокиращо. Не мога да се сетя за нещо по-лошо, което някога съм виждал в половината от футбола.”

Въпреки най-големия рекорд за победи във Висшата лига от 9-0, Арсенал успя да вкара само още един гол след почивката, благодарение на защитника Бен Уайт.

Но стадионът на Шефилд изглеждаше забележително празен до края на вечерта, с големи групи от домашни привърженици, напуснали преди последния съдийски сигнал. Междувременно феновете на Арсенал изглеждаха като че ли се наслаждаваха на пътуването си.

Колкото и да се приписва на Арсенал безмилостното представяне, Шефилд Юнайтед предложи много малко съпротива в ужасно представяне, управлявайки малко над 19% от притежанието на топката.

Клубът се бори, откакто се класира в английската Висша лига този сезон и в момента е на дъното на лигата по голова разлика.

Отборът вече е допуснал 12 гола в последните си три мача в лигата, без да успее да отбележи нито веднъж.

Но Арсенал, който се бореше за първа титла в лигата от 20 години, не предложи много милост, докато разкъсваше защитата на Шефилд по желание.

Артилеристите в момента се радват на лилаво петно ​​от форма пред вратата и вече са отбелязали 31 гола в серия от седем поредни победи в лигата от Нова година.

Арсенал също влезе в историята в понеделник, като стана първият отбор в историята на английската футболна лига, спечелил три последователни мача като гост с разлика от пет гола или повече, според Opta.

„Страхотна вечер – това е наистина трудно място за идване, но начинът, по който започнахме мача, очевидно направи разликата“, каза мениджърът на Арсенал Микел Артета пред репортери след мача.

Той добави: „Бяхме наистина агресивни, наистина позитивни и показахме истинско качество, особено в последната третина, за да изведем мача в позиция, в която беше в голяма полза за нас и след това го запазихме.

„Поддържахме ритъма, глада и това ми харесва в отбора.“

Победата означаваше, че Арсенал поддържа темпото на своите съперници за титлата – той все още е на една точка зад втория Манчестър Сити и на две точки от лидера в лигата Ливърпул.

Клубът от Северен Лондон ще се изправи срещу Брентфорд в следващия си мач от лигата в събота, като решаващото равенство срещу Сити на 31 март бързо наближава.

Имайки предвид представянето в последно време обаче, играчите на Арсенал ще се чувстват уверени, че ще победят всеки пред тях.

Източник: cnn.com