Арсенал поддържа надеждите за титла в лигата с невероятна победа срещу Ливърпул
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-05 | 14:01:22

="text" data-component-name="paragraph" data-article-gutter="true"> Арсенал запази надеждите си за титлата живи с жизненоважна победа с 3-1 срещу Ливърпул в английската Висша лига в неделя.

Това беше мач, който артилеристите просто не можеха да си позволят да загубят и след изпълнена с грешки, пулсираща среща в Северен Лондон, играчите на Арсенал празнуваха бурно на терена.

„Това беше изключителен мач, мисля, че беше невероятно представяне от страна на играчите и нашите хора, атмосферата, която създадохме на стадиона, е най-добрата, която съм виждал този сезон“, каза мениджърът на Арсенал Микел Артета пред репортери след мача.

Развълнувани от развълнувания стадион Емирейтс, домакините поведоха след само 14 минути, когато крилото Букайо Сака стреля отбита топка.

Това беше гол, който помогна да успокои нервите на Арсенал преди мача и отборът на Артета започна да доминира през първото полувреме.

Въпреки цялата си упорита работа обаче, страните отидоха на ниво на почивката, след като защитникът на Арсенал Габриел Магалхаес обърна топката в собствената си мрежа, резултат от неудобно защитно объркване за домакинския отбор.

След това Ливърпул излезе с инерция през второто полувреме и започна да изглежда по-заплашително. Публиката, толкова буйна през първото полувреме, внезапно прозвуча приглушено, когато отборът на Юрген Клоп търсеше преднина.

Но вместо да падне под натиска, Арсенал се изправи срещу предизвикателството и в крайна сметка си върна лидерството след пагубна грешка между вратаря на червените Алисон и капитана Върджил ван Дайк.

Двамата се препречиха един на друг, когато се опитаха да изчистят топката, позволявайки на Габриел Мартинели да вкара отворена врата в 67-ата минута.

След това Алисон и Ван Дайк допринесоха за още един гол на Арсенал в последните минути, след като защитникът неволно отрази удара на Леандро Тросард между краката на вратаря.

Диви тържества

Емирейтс избухна, когато ударът на Тросард се озова в мрежата, а Артета поведе партията от аутлинията.

Празненствата на терена след мача бяха критикувани от някои експерти, като бившият защитник на Манчестър Юнайтед и експерт на Sky Sports Гари Невил каза, че показва малко „незрялост“, като се има предвид, че Арсенал все още е зад Ливърпул в таблицата на лигата.

Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър също не беше толкова впечатлен, след като видя капитана на Арсенал Мартин Одегаард да прави игриви снимки на клубния фотограф.

„Просто слезте в тунела. Спечелихте игра, това са три точки. Бяхте брилянтен, върнахте се в надпреварата за титлата, просто слезте в тунела, сериозно съм, честно“, каза Карагър, докато работеше като експерт в отразяването на Sky Sports.

Арсенал обаче няма да има нищо против критиките, като се има предвид, че отборът сега отново е в търсене на първата си титла в лигата от 2004 г. насам.

„Това са моментите, за които живеем във футбола и съм толкова щастлив, че успяхме да спечелим мача, беше огромен от началото до края и да вземем три точки, с тази енергия на публиката, беше просто невероятно,“ Това каза полузащитникът на Арсенал Деклан Райс след мача.

Въпреки че артилеристите наистина имаха нужда от победа, резултатът също е добра новина за Манчестър Сити, който също се върна в битката за титлата.

Отборът на Пеп Гуардиола вече е само на пет точки зад Ливърпул, след като е изиграл два мача по-малко.

Но Артета беше съсредоточен единствено върху амбициите на отбора си след мача, като каза на репортери, че неговата страна си е взела поуки, след като не успя да спечели лигата миналия сезон.

„Ние сме там, това е сигурно и искаме да продължим да бъдем там. Мисля, че бяхме наистина постоянни през целия сезон“, каза той.

Източник: cnn.com