Арсенал претърпя нов удар с отпадането от Шампионската лига в Мюнхен
Breaking News | 2024-04-17 | 23:57:03

Надеждите на Арсенал за Шампионска лига бяха потушени, тъй като топката с глава на Джошуа Кимих беше достатъчна, за да отведе Байерн Мюнхен на полуфиналите.

След завладяваща игра Равенство 2-2 на стадион "Емирейтс" миналата седмица, това равенство беше добре подготвено, но домакините бяха тези, които напреднаха, тъй като Кимих вкара с глава през второто полувреме, за да подпечата победата с 1-0 за Байерн.

Томас Тухел стана едва вторият човек, който води три различни клуба до последните четири на Шампионската лига и неговият отбор сега се доближава до финала на Уембли на 1 юни.

Байерн показа родословие в състезанието, което идва от години на участие в бизнес края на турнира – сега те са се класирали за 13 полуфинала и са достигали до сцената девет пъти от последното полуфинално участие на Арсенал през 2009 г.

Арсенал, в всъщност никога не са печелили мач от Шампионската лига като гост от четвъртфиналната фаза нататък и не успяха да покажат представянето тук, което да промени това.

След като загубиха с 2-0 у дома от Астън Вила в неделя, за да помрачи надеждите им за титлата във Висшата лига, европейските им подвизи спряха потресаващо, тъй като умът на Байерн в крайна сметка ги видя напред.

Победата също така запази шансовете на Хари Кейн да спечели сребърна купа в дебютния си сезон в Германия, бившият нападател на Тотнъм изпусна титла в Бундеслигата след забележителната кампания на Байер Леверкузен.

Кейн имаше спокойна вечер след половин шанс в началните размени и Арсенал беше този, който се радваше на добра магия, докато изглеждаше да вземе води в равенството.

Габриел Мартинели стреля встрани, преди да премине през няколко предизвикателства, само за да се изправи срещу внушителното присъствие на капитана на Байерн Мануел Нойер във вратата на домакините.

От другата страна, Давид Рая беше извикан в игра за първи път, когато спаси от Джамал Мусиала след бърз пробив на Байерн.

Първото смислено действие на Нойер за вечерта го видя да удари с лапа отразения Мартин Одегор стреля извън целта, когато скочи, за да предотврати изтичането на топката в корнер.

След това Мартинели пропусна страхотен шанс да открие резултата точно след половин час, стреляйки право в Нойер, когато бе изведен свободен в ложата на Байерн.

Байерн се възмути, докато гледаше да хване Арсенал, след като Букайо Сака падна, нуждаейки се от лечение, и Микел Артета събра играчите си на тъчлинията, само за да може крилото да се изправи.

>

Бързо вкарване, при което всички играчи на Арсенал бяха разсеяни, вместо това беше оттеглено от рефера Дани Маккели, за голямо огорчение на феновете на домакините.

Байерн беше вторият най-добър през по-голямата част от до голяма степен пасивни през първите 45 минути за домакините, но веднага след подновяването на играта те успяха, като удариха напречната греда чрез удар с глава на Леон Горецка, преди последващият удар на Рафаел Герейро да отрази гредата.

Арсенал беше леко разтърсен и Габриел Магалаеш прехвърли топката извън игра за корнер след прекъсване на комуникацията с Рая.

Арсенал оцеля след резултата, но изостана скоро след това, Кимих прелетя покрай бавно движещия се Мартинели, за да захрани Герейро центрира в задната част на мрежата.

Артета реагира почти веднага, като се обърна към пейката си, пускайки Габриел Жезус и Леандро Тросар, но надпреварата на Арсенал изглеждаше проиграна.

Те се бориха да създайте всякакъв шанс за отбелязване в преследването на играта, като поемате все повече и повече рискове отзад при това.

Това може да не е повторение на двете предишни посещения на Арсенал на Алианц Арена, и двете 5-1 загуби, но показа, че Арсенал все още е стъпка под европейския елит.