Арсенал с лекота печели, докато натискът върху шефа на Кристъл Палас Рой Ходжсън се увеличава
Breaking News | 2024-01-20 | 17:08:18

Заместникът Габриел Мартинели отбеляза късен дубъл, за да донесе на Кристъл Палас съкрушителна загуба с 5-0 от Арсенал, което увеличава натиска върху Рой Ходжсън.

Габриел кимна при откриването на топчиите, докато стражът на Eagles Дийн Хендерсън получи автогол, а Леандро Тросард грабна третия в един следобед, в който отборът на Ходжсън рядко представляваше заплаха.

Еберечи Езе отбеляза един век от участия във Висшата лига, след като беше спорно заменен в 64-ата минута на преиграването от Евертън в третия кръг на Купата на Англия в сряда и даде от време на време ярката искра за гостите.

Това едва ли беше достатъчно, за да зарадва привържениците на гостите, които издигнаха банери, протестиращи срещу ръководството на техния клуб, преди Мартинели да погребе тяхната страна миг по-късно.

Габриел Хесус и Александър Зинченко се завърнаха към стартовия състав на Микел Артета за Артилеристите, които водеха секунди след 10-минутната граница, когато Габриел използва раменете на защитника на Палас Крис Ричардс, за да се издигне най-високо и да засече ъгъла на Деклан Райс.

Палас бяха късметлия да избегне изоставането още повече, когато опасно отклонение на полузащитника Джеферсън Лерма полетя към горния ляв ъгъл на собствената му мрежа, само за да отреже дървената конструкция.

Тази въздишка на облекчение не помогна много за облекчаване на общото напрежение, Палас рядко се озоваваха в близост до вратата на артилеристите до половин час, когато Езе стреля от фаул от опасна позиция право в стена от червени фланелки.

Професионално представяне, за да се върнете към победите ❤️ pic.twitter.com/0Y21PosFyH

— Арсенал (@Arsenal) 20 януари 2024 г.

Дейвид Рая най-накрая беше призован в действие, когато собственото му изчистване стигна само до Лерма, който принуди вратаря на Арсенал да направи ниско, рязко спасяване на лявата му греда.

Артилеристите удвоиха предимството си в 37-ата минута, когато Габриел насочи корнера на Букайо Сака към мрежата на Хендерсън и първоначално получи гол, който остана след проверка на ВАР, но впоследствие се промени на автогол за вратаря на Палас.

Имаше късен опит на Лерма, който току-що беше лекуван за това, което първоначално изглеждаше като нараняване на главата или шията, удобно спасен, докато нахлуващият Тросард не успя да намери мрежата през първото полувреме време.

Палас бяха вкарали два или повече гола само в пет от срещите си във Висшата лига, влизащи в тази 21-ва среща и отчаяно се надяваха да направят шест след почивката, когато Хендерсън отказа Райс и Рая безопасно се справи с усилието на Езе .

Шансовете продължаваха да се появяват за Арсенал, на когото беше отказана евентуална дузпа след консултация с ВАР, и скоро бяха с три гола преднина след Точният пас на Джизъса намери Тросар, който заобиколи Натаниел Клайн и спретнато завърши в горния ляв ъгъл.

Ричардс кимна в добавеното време пред очите на привържениците в далечния край, които издигнаха банер с надпис „ пропилян потенциал на и извън терена, слаби решения ни връщаха назад.”

Мигове по-късно резервата Мартинели стреля четвърти на домакините, след това почти идентичен пети.