Арсенал се завърна на върха във Висшата лига с победа срещу Уулвс
Breaking News | 2024-04-20 | 23:09:34

Арсенал се възстанови от седмица на ужаса, като се завърна на върха във Висшата лига с победа с 2-0 срещу Уулвс.

Артилеристите ' претърпяха потенциално определящи сезона поредни поражения, тъй като загубиха от Астън Вила в лигата миналата неделя, преди да бъдат изхвърлени от Шампионската лига от Байерн Мюнхен в сряда.

Но те се върнаха на върха на Висшата лига благодарение на голове на Леандро Тросард и Мартин Одегор в Молиньо, измествайки точка над Манчестър Сити, който има мач по-малко.

Отборът на Пеп Гуардиола беше в полуфинален мач за Купата на Англия в събота и с "артилеристите" срещу Челси във вторник, те можеха да имат четири точки пред Сити до следващия мач на действащите шампиони срещу Брайтън в четвъртък.

Това би било голяма промяна в инерцията след това, което беше диагностицирано като привидно крайно поражение срещу Вила миналата седмица, като Ливърпул, който също играе два пъти преди Сити да влезе отново в действие, в момента изостава с три точки.

Хората на Микел Артета бяха добра стойност за победата си в събота вечерта, дори ако откриването на Trossard имаше вид на късмет и след това трябваше да чакат до времето за контузии, за да убият мача.

Вълците са осакатени от контузии, включително повечето от ключовите им атакуващи играчи, но се състезаваха добре и шокиращ резултат можеше да е възможен, ако ударът на Жоао Гомес от първото полувреме бе влязъл, вместо да уцели гредата.

Хората на Гари О'Нийл вече са шест. мачове без победа във всички състезания, но с предстоящите домакински мачове срещу Борнемут и Лутън, те все още се надяват да завършат в горната половина.

На Арсенал не му трябваше дълго да се готви за това поражение в средата на седмицата в Германия и скоро бяха на върха при Molineux.

Тросард беше замесен от позицията, създавайки проблеми отляво и неговото центриране беше кротко насочено право към Хосе Са от Букайо Сака, преди белгиецът да изравни Деклан Райс, който свирна ниско стреля точно извън целта.

Тогава Тросар беше на края на подаващата линия, когато бе намерен от Бен Уайт, но пропусна удара му в средата на наказателното поле.

При цялата доминация на Арсенал, Вълците бяха тези, които бяха най-близо до откриването на резултата в половин час.

Гомес надделя над Якуб Кивиор отдясно, напредна в зоната и изстреля удар, който Давид Рая се справи добре, като се отклони към гредата.

Арсенал оцеля при тази уплаха и поведе в резултата на полувремето.

Мат Дохърти беше слаб в предизвикателството с Габриел Жезус и бразилецът върна резултата за Тросар, чийто удар се отрази извън гредата за първия гол на неговия отбор от два мача и половина.

Арсенал успя да се справи ефективно с надпреварата през второто полувреме.

Вълците имаха толкова малко възможности за атака, че полузащитникът Марио Лемина влезе като нападател и домакините вдигнаха залога през последните 15 минути.

Но не е изненадващо, че не успяха да създадат нищо ясно -режете, докато търсеха изравнител.

И Арсенал, който не е допуснал в гостуващ мач във Висшата лига от януари, прекрати мача дълбоко в добавеното време, когато Одегаард реализира от остър ъгъл при втория опит да вземе трите точки и първото място.