Астън Вила на две точки от първото място, след като победи Арсенал, за да постави нов клубен рекорд
Breaking News | 2023-12-09 | 00:25:19

Астън Вила се придвижи на две точки от срещата на върха във Висшата лига, като продължи изключителната си форма у дома с победа над Арсенал.

Артилеристите водеха в класирането през уикенда, но загубиха с 1-0 благодарение на попадението на капитана Джон Макгин в седмата минута – като Вила удължи победата си в домакинската лига до рекордните за клуба 15 мача в процеса.

Арсенал на два пъти имаше топката в мрежата през второто полувреме, но Букайо Сака беше в засада, преди Кай Хаверц да получи късен изравнителен гол, тъй като беше наказан за игра с ръка.