Астън Вила оцеля в теста на Аякс с нулево равенство в осминафиналите на Лига на конференциите
Breaking News | 2024-03-08 | 09:41:03

Астън Вила оцеля след тестова задача с Аякс, след като завършиха наравно 0-0 в първия мач от осминафиналите на Лига на конференциите Европа в Амстердам.

Вила беше вторият най-добър през цялата нощ в Йохан Кройф Арена, но холандските гиганти, водени от английския национал Джордан Хендерсън, не успяха да зачетат предимството си, тъй като завърши без гол.

Те бяха надеждни. на вратаря Емилиано Мартинес, за да направи важно спасяване и не успяха да представят своя динамичен атакуващ футбол в другия край.

Двете страни бяха намалени до 10 човека през последните 10 минути, тъй като Езри Конса беше грубо изгонен за два жълти картона, последван от Тристан Гуйер за домакините моменти по-късно.

Но хората на Унай Емери вече ще бъдат уверени, че ще спечелят в реванша следващата седмица на Вила Парк, където са толкова силни, и ще запазят мястото си на четвъртфиналите.

С невероятен мач в надпреварата за топ 4 във Висшата лига срещу Тотнъм, която предстои в неделя, Емери направи няколко промени на своя страна, като Джон Макгин и Леон Бейли сред отпадналите аут.

Един от заместниците, Муса Диаби, почти направи ранен удар, когато си отвори пространство само за да стреля право във вратаря на Аякс Диант Рамай.

Аякс не прилича на отбор, който достигна до полуфиналите на Шампионската лига преди пет години и се труди на пето място в холандската Ередивизи.

Но те дадоха на Вилата пробив през първото полувреме, когато хората на Емери бяха изостанали и късметлия да оцелее.

Хендерсън ги изплаши през половин час, когато нанесе свободен удар от 25 ярда над гредата на Мартинес преди големия шанс на домакините шест минути по-късно.

Йорел Хато извади топката от защитата и влезе в Брайън Броби с пас, който разделя защитата, но холандският национал стреля в страничната мрежа, докато затваряше вратата.

Вила не се подобри много след почивката и пусна Макгин и Бейли, за да се опитат да контролират играта.

Но те разчитаха на Мартинез, за ​​да ги запази на ниво в 68-ата минута, когато победителят от Световната купа направи умно спиране, за да запази аутира усилията на Кенет Тейлър от връщането на Борна Соса.

Задачата на Вила изглеждаше все по-трудна, след като Конса трябваше да ходи за втори жълт картон, когато изглеждаше, че е фаулиран.

Но Gooijer получи втория си картон миг по-късно и Вила успя да види мача невредим.