Астън Вила поддържа челната четворка с победа над Нотингам Форест
Breaking News | 2024-02-24 | 19:33:05

Астън Вила затвърди позицията си в топ четири във Висшата лига с пулсираща победа с 4-2 над Нотингам Форест.

Вила е насочена твърдо към квалификацията в Шампионската лига и първата победа в лигата у дома за 2024 г. ги накара да се придвижат с пет точки пред Тотнъм на пето място.

Двойникът на Оли Уоткинс и Дъглас Луис ги накара да се класират за 3- 0 преднина през първото полувреме само за Форест, за да ги изплаши с голове от двете страни на полувремето чрез Муса Ниахате и Морган Гибс-Уайт.

Но Леон Бейли удари в момента, за да даде на Вила въздух и те видяха за да си дадат възглавница над преследваната глутница.

Форест имаха късмета да останат в играта на полувремето, след като бяха преодоляни през първите 40 минути, но се подобриха след почивката и имаха достатъчно шансове да измъкнат точка, което би било полезно в битката им срещу изпадането.

Вила се нуждаеше от по-малко от четири минути, за да излезе напред, тъй като Уоткинс отбеляза своя 14-и гол за сезона.

Това беше едно от най-лесните му завършвания, обаче, благодарение на работата на Бейли, който му даде обикновен тап-ин, след като беше изигран отдясно и направи лека работа на Мурильо.

Уоткинс можеше да получи втория си удар. шест минути по-късно, когато Вила напредна от другата страна, но изстрелът на английския нападател от отрязан удар на Джейкъб Рамзи беше блокиран на линията от Ниакхате.

Вторият гол на Вила дойде малко преди изтичането на половин час и отново беше построен отдясно, когато Кеш подаде към Рамзи, който накара Луис да помете в ъгъла.

Капитанът на горите Гибс-Уайт свика екипа си за сбирка, след като влезе и изнесе пламенна реч, но имаше малък ефект, тъй като Вила отбеляза с три гола в 39-ата минута.

Джон Макгин изпрати възхитително центриране от рециклиран ъглов удар, за да може Луис да вкара свободен удар с глава в ъгъла за втория си мач в мача.

Форест си даде спасителен пояс в добавеното време на първото полувреме, когато Тайво Ауонии засече корнер с глава и Ниакхате прехвърли топката отблизо над линията.

Те направиха три смени на полувремето -време и имаше идеалното въздействие, тъй като те направиха 3-2 малко след подновяването на играта, когато резервата Дивок Ориги пропусна Гибс-Уайт и той отсече от Емилиано Мартинес.

Мигове по-късно трябваше да е 3- 3, тъй като Антъни Еланга беше изпратен чист от Ориги, но удари удара си встрани.

Вила бяха като зайци на светлините на фаровете, но започнаха да се налагат отново и почти вкараха четвърти, когато Алекс Морено изравни Юри Тилеманс, но белгиецът вкара удара си в гредата.

Домакините поеха контрола отново в часа, като направиха 4-2, като Форест се простреля в крака.

Разиграване отзад, Андрю Омбамиделе подаде към Тилеманс, който се подхлъзна в Уоткинс и когато Матц Селц излезе, за да блокира изгубената топка, тя попадна в Бейли, който просто влезе.