Астън Вила се придвижва в челната четворка, докато спадът на Тотнъм продължава
Breaking News | 2023-11-26 | 19:58:05

Оли Уоткинс изстреля Астън Вила в челната четворка на Висшата лига с победителя в Тотнъм, за да нанесе трета поредна загуба на домакините.

Отборът на Унай Емери дойде отзад, за да спечели победа с 2-1 и надмина Спърс след вълнуващо състезание от край до край, като Пау Торес вкара гол с глава през първото полувреме, а Уоткинс отбеляза второ след 61 минути.

Джовани Ло Селсо проби Тотнъм в предни позиции след 22 минути, като хазартът на селекцията на Анже Постекоглу изплащаше дивиденти в този момент, но разточителността на домакините пред вратата им коства и Вила осигури осма победа от последните си 10 мача.

Three Point Lane. pic.twitter.com/YLPvtSxIdN

— Астън Вила (@AVFCOfficial) 26 ноември 2023 г.

Часове преди мача беше разкрито, че бившият играч и мениджър на Спърс Тери Венейбълс е починал и едноминутни аплодисменти настъпиха преди началото на мача в негова памет.

Изборът на отбора на Постекоглу можеше да е извън плана на Венейбълс, като австралиецът отиде още повече атакуващ от обикновено, въпреки че 11 играчи от първия отбор отпаднаха, като Ерик Дайър и Пиер-Емил Хойберг отпаднаха.

Родриго Бентанкур, Ло Селсо и Брайън Гил спечелиха първи титли в лигата за сезона и това можеше да бъде 2-2 след пет минути.

Първо, съкращаването на капитана на Вила Джон Макгин беше твърде мощно за незабелязания Мати Кеш през първите 60 секунди, след това в другия край Дестини Удоги беше изведен чист, но той наряза с по-слабия си десен крак.

Деян Кулушевски нацели греда веднага след това от хитро центриране на Сон Хюн-мин, а последвалата атака на Бренън Джонсън беше блокирана от Торес.