Астън Вила спаси точката на Шеф Юнайтед след късна драма, но пропусна шанс да стигне до върха
Breaking News | 2023-12-22 | 01:03:49

Астън Вила пропусна шанса да излезе начело във Висшата лига и се нуждаеше от късния гол на Николо Заниоло, за да спаси равенството 1-1 срещу борещия се Шефилд Юнайтед .

Смяната изравни в добавеното време точно когато попадението на Камерън Арчър в 87-ата минута изглеждаше така, че да даде на Блейдс зашеметяващ удар и победа.

Вила се нуждаеше от победа, за да стигне до върха, но сега седят на второ място, след Арсенал по голова разлика.

Последните 16 домакински мача на Астън Вила...

WWWWWWWWWWWWWWWW< br>
@SheffieldUnited на Chris Wilder са първата страна, която взе нещо от Villa Park от февруари насам!#AVLSHUpic.twitter.com/cO7IEAcNi9

— Висшата лига (@premierleague) 22 декември 2023 г.

Блейдс, междувременно, все пак се изкачиха от дъното на таблицата, след като бяха толкова близо до брилянтна, устойчива победа.

Гол на Леон Бейли беше отменен, а домакините имаха три искания за дузпа, отхвърлени от VAR, тъй като не успяха да зачетат доминацията си.

Това трябваше да бъде изкачването на Вила до върха на Висшата лига, някъде, където те не е било, извън първите седмици на сезона, от декември 1998 г.

Контрастът не можеше да бъде по-различен от преди три години и половина, когато Вила завърши наравно 0-0 с Блейдс и зае второто дъно след първия мач от „Проекта за рестартиране“ на Висшата лига след избухването на Covid.

Тогава, на празен стадион, Вила имаха късмета да избегнат поражението, след като Орян Ниланд сбърка свободен удар на Оливър Норууд над линията, но часовникът на рефера Майкъл Оливър не успя да сигнализира за гол.

Това беше ключова точка в битката на Вила за оцеляване, която , в крайна сметка, им даде платформата за изграждане.

Сега фактът, че пропуснаха шанса си да излязат над Арсенал, няма да намали напредъка им, въпреки че шефът Унай Емери беше забележимо ядосан на пълен работен ден, след като беше разочарован от смелите посетители.

Босът на Блейдс Крис Уайлдър събра защита от петима играчи, за да сдържа домакините и Юнайтед живееше опасно рано, когато Оли Уоткинс беше избутан от Вини Соуза, докато дебнеше центриране на Лукас Дигне.

>

VAR отхвърли жалбите за дузпа на Вила и след това отново разочарова домакините, когато Джордж Балдок блокира удара с глава на Уоткинс от резултатния корнер.

Неизбежно, Вила беше агресорът с интелигентното спиране на Уес Фодерингам, което не позволи на Муса Диаби и Езри Конса да преминат, но нямаше ранно шествие.

С 15 поредни победи у дома, очакванията бяха Вила да преобърне долната страна, но търпение все още беше необходим и Уоткинс закачи след нокдаун на Клемент Ленглет.

Беше еднопосочен трафик, просто без гол, и компактните Блейдс щяха да бъдат много доволни на почивката.

Въпреки това Уайлдър щеше да се ядоса след 58 минути, когато неговият отбор изглеждаше, че ще даде на Вила откриването, докато VAR не се намеси.

Балдок беше небрежен като той се опита да изиграе топката, когато Юнайтед изчисти корнер, и беше ограбен от Уоткинс, който размени паса с Джейкъб Рамзи.

След това английският нападател центрира, за да почисти Бейли, но играта в крайна сметка беше върната, когато Рамзи фаулира Фодерингам при корнера.

Нова VAR отсрочка за гостите дойде 15 минути по-късно, когато Балдок оцеля след игра с ръка, докато Вила Парк ставаше все по-разтревожен.