Атлетик Билбао печели славата на Купата на краля и слага край на 40-ГОДИШНАТА си суша с трофеите след победа с дузпи над разбития Майорка
Daily Mail | 2024-04-06 | 01:52:21

Техният треньор Ернесто Валверде положи глава в ръцете му. Той спечели купата като треньор на Барселона през 2018 г. Сега той постигна успех за клуб, чиято традиция се основава на спечелването на този конкретен трофей, който само Барселона печели по-често в Испания.

Имаше над 20 000 на стадиона, за да го отпразнуват. И близо 30 000 навън, като толкова много са пътували без билети, сега се наслаждават на успеха в града домакин Севиля.

Атлетик Билбао спечели Купата на Краля, след като победи Майорка в драматична дузпа

След като последният удар удари вратата, празненствата в Севиля бяха изпълнени с бурно ликуване

Победата в Севиля сложи край на Дългото 40-годишно чакане на Билбао за сребърни предмети

Вашият браузър не поддържа iframes.

Победеният треньор Хавиер Агире изигра ръката си добре. Неговият отбор от Майорка пада към края на таблицата и не би трябвало да е такъв мач за високо летящия Атлетик.

Той повтори тактиката от полуфинала -последно призова играчите си да реват, сякаш дузпата вече е отбелязана, когато прочете имената на изпълнителите на точните удари, но този път не проработи.

Нико Уилямс беше играчът на мача, но той беше дал на Майорка първия им шанс за игра, давайки топката право на Мурики, чийто потапящ лост бе избутан от Хулен Агирезабала. Нищо не дойде от последвалия първи корнер, но от втория корнер Майорка вкара.

Ударът на Серги Дардер беше избит от Сайл Ларин в 20-та минута и когато излезе на Гио Гонсалес, ударът му бе блокиран от Айтор Паредес. Когато ударът се върна към Хосе Копете, ударът му беше избит от Агирезабала. Този път, когато се върна към Антонио Райо, той спокойно го претърколи към Родригес в претъпканата зона и също толкова спокойно избра мястото си, за да постави Майорка напред.

След такова дълго чакане за сребро, играчите бяха невероятно обхванати от емоции

Мениджърът Ернесто Валверде вдигна гигантския трофей нагоре след обсипаното с конфети представяне

След това старши треньорът беше взет от своите играчи, докато празнуваха на терена след последния съдийски сигнал

Братя Уилямс бяха загрели двигателите си до средата на първото полувреме и Иняки спринтира, но топката се закачи в краката му и не успя да отрази удара. След това Нико прокара топката покрай Грайф от тесен ъгъл, но голът не се зачете, тъй като той беше в засада, когато Юри Берчиче го пусна.

Това беше Нико който асистира за изравняването в началото на второто полувреме, ограбвайки Родригес и пробивайки защитата на Майорка с пас, който намери Сансет, който погреба шанса.

Голът дойдоха и от двете страни на шансовете на Майорка, като Ларин форсира спасяване от Агирезабала и центриране на Мурики, което уцели гредата. Но имаше чувството, че Атлетик е на върха сега въпреки тези две близки обаждания.

Ойхан Сансет беше първият, който записа Ателтик в листа с резултати, когато даде на своя отбор изравняването в редовното време

Баският клуб проби през Майорка, за да стигне до изравнителния гол през второто полувреме

След като си осигури резултат 1-1 в Севиля, финала беше принуден да играе допълнително време в събота вечерта

Колкото и да се опитваха, не успяха отново да разбият Майорка, след като хитрият Хавиер Агире освежи халфовата си линия с Мануел Морланес и Антонио Санчес влиза.

Атлетик можеше да спечели добавеното време, но потшотът на Вивиан, видян късно от Грайф, беше отбит по неортодоксален начин чрез предмишницата на вратаря.

Капитанът на клуба на Атлетик Икер Муниан влезе за продължения, заменяйки Иняки Уилямс, и той имаше най-добрите им шансове.

Неуморимият Muriqi се сблъска с Unai Gomez, първият трябваше да бъде превързан, а по-късно зашит, преди битката да може да започне отново. Играта сега куцаше към дузпи. Резервите бяха тези, които изглеждаха, че са останали най-много в резервоара и невероятна серия от Беренгуер завърши с удар към вратата.

Нико Уилямс беше изключен гол, но по-късно направи асистенция за Сансет и беше най-силната сила на неговия отбор

Майорка игра за дузпи през голяма част от продълженията, докато островният отбор се надяваше

Дани Родригес откри резултата в 21-ата минута и неговият отбор поведе с голяма част

В присъствието на Estadio de La Cartuja заедно с над 20 000 фенове беше крал Фелипе VI (в центъра)

Някои от стартиращите все още бяха силни. Оскар де Маркос влезе зад защитата на Майорка и центрира, но ударът на Нико от близка дистанция бе отбит в корнер от Пабло Мафео.

Тогава Мурики вкара с глава само от близка дистанция за Агиррезабала да спаси от линията си. Muriqi беше най-добрият играч на Майорка. Нико беше на Атлетик и той наложи късен корнер, но нямаше проникване към вратата на Грайф. Поне докато Атлетик не се оказа толкова брутално ефективен в дузпите.